Izbistriti vodu

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Hmmm...nikada ga nisam vidio!mislim preparat...ali fino cisti! kako se stavlja??? u filter ili direktno u akvarijum...ovaj akvarijum mi se ni malo ne svidja...ne svidja mi se podloga...ne svidjaju mi se oni ukrasi kao No fishing...
 
Mislim Nevene da ovaj preparat trebao bi da se nadje kod tebe u Sarajevu, ipak je Sarajevo veliki grad i verovatno buduci EU grad. :D Potrazi ga u nekim bolje snabdevenim akvaristickim radnjama, mozda i nadjes.
Ovde kod nas u Srbiji, to nisam video a misljenja sam da i necu u skorije vreme videti. Jedino mozemo da se snabdevamo iz inostranstva, sa nekim prijateljima koji cesto odlaze i dolaze... Bar se ja tako snabdevam za neke stvari koje ne mogu da nadjem u nasim radnjama.

Inace ovaj preparat nisam koristio i ne mogu da potvrdim, za ono sto trvdi proizvodjac ovoga preparata. Ali mislim da to nije neka prevara.. :wink:
Ne znam ,jedino ako ga je Boban koristio u tom slucaju on moze da ti kaze nesto vise o njegovoj efikasnosti. Ali ovo je nesto sasvim novo za nase prostore.
 
Oni tvrde a sigurno i jeste neki prirodni materijal koji polako rasturi alge odnosno stvori takve uslove da alge ne mogu da opstanu.

Ovo sve me je dovelo do neke davo gledane emisije u vezi tih algi. Sada bas neznam tacno kako je bilo ali je neki covek primetio da u nekom njegovom jezercetu nema algi a da ju u nekom drugom bilo algi u izobilju. Malo je sve to analizirao i uz neku strucnu pomoc, sada neznam ciju, ustanovili su da je u jezeru bez algi bila slama koja je uticala na to.
Posto je ovo gore prirodni materijal odnosno neka vlakna biljaka onda mi deluje da je to neki takav princip.

Ne uzimaj ovo zdravo za gotovo, samo nagadjam :D
 
Ja istu takvu vodu iskristalisem sa lekom domace proizvodlje,
jednostavno ali ne toliko brzo;
taj trtman traje oko7 dana ali je uspesan, a proizvod se zove kod nas poznat pod "FMC" (Mis je neki meni nepoznat proizvodjac) ali uvek deluje.
-Upotrebljava se 15kapi na 100 l vode tri puta svaki drugi dan.
-Obavezno radi filter, ali se izvadi aktivni ugalj.
-Prva dva dana se nehrane ribe, zatim normalna ishrana svaki dan.
-posle tretmana,t.j. 6-i dan, ubaci se aktivni ugalj,po mogucnosti nov.
-Ako je bas onoliko zelena voda kao na gore slici povecati dozu za 50%
 
Bobane, ako je u tom jezercu bila slama, znaci da su se razmnozile jednostanicne zivotinjice tipa papucica...sada ja nisam pametna glede toga cime se jednostanicne zivotinjice tipa papucica hrane, ali moguce da se hrane tako fitoplanktonom, tj, tim sitnim zekenim algama...posto si rekao da te ne uzimamo zdravo za gotovo, tako nemojte niti mene, jer koliko znam da se razmnozavaju papucice u vodi u koju se stavi slama, toliko ne znam dalje sto biva s njima i cime se one prehranjuju, a Google mi nije dao nikakav odgovor!