Još jedan crv, ko zna koji već

Peca

Member
4 Novembar 2004
157
0
16
Novi Beograd
Jo jedan crv, ko zna koji ve?

Poto se ovde dosta govori o sitnim crvolikim gmizavim i ljigavim stvorovima, evo da i ja jednog spomenem. Ima ih nekoliko u akvarijumu i povremeno ih vidim kako mrdaju svojim pipcima i trae hranu. Malo su zeznuti za slikanje, jer se samo pipci i vide, a oni su prili?no beli i providni. Pa jo kad su na nelom koralnom pesku, ma ko ?e ih videti i slikati. Ovo su najbolji snimci koje sam napravio. Ako neko zna o njima vie, neka napie koje slovo.
 

Attachments

  • crv_u_tubi_2_pipka.jpg
    crv_u_tubi_2_pipka.jpg
    30.1 KB · Pregleda: 116
  • crv_u_kupi_od_peska.jpg
    crv_u_kupi_od_peska.jpg
    48.8 KB · Pregleda: 120
Joj Peco tih crva ima toliko da bi bilo suludo da se kaze koji je. Mnogi od njih su jos van klasifikacije. Mogu malo da pogledam po enciklopediji pa ako nadjem nesto slicno sto bi moglo da nas dovoede do traga, barem o familiji ili rodu. Ipak tu bi pomoglo jos malo detalja, recimo da li je tubasti itd. Ocito je da se lako ukopava. Pored toga sta mislis, odakle je dosao odnosno da li je tropski. Lokacija je vazan detalj.

Licno mislim da je dosta da se kaze da je crv i da uzivamo u njegovom ponasanju mada je lepo i da se zna malo vise o njemu.
 
hehe, Peca!
Mogu?e da sam ti ih ja slu?ajno poslala...moj je akvarij prepun njih, ive u pijesku i rade ove "crvi?njake"...ove tube od sitnog zaljepljenog pijeska, dok im je tijelo sigurno, sakriveno unutra.
Pomo?u ova dva ljepljiva "ticala" sakupljaju odpade hrane s dna ili s kamjena poto se isti znaju nastaniti i na kamenje.
Nema brige s njima, ne rade tetu, sakupljaju odpad i razmnoavaju se, ali ne u prevelikoj koli?ini (kod mene ih na redovitoj bazi tamani Wachman) i to tako da ustima zagrabi pijesak i profiltrira kroz krge sve osim crva!
Ime, porijeklo...ne ulazim u to, nadam se da ?e nam Boban to bolje znati objasniti
 
No?as sam imala sre?u pa sam primjetila kako se jedan takav malac izvukao iz svoga skrovita, zaplivao noen strujom i odplovio na novo mjesto.
Slika nije najbolja, ali se dobro vidi kako taj crvi? izgleda van rupe tj, svoga tuljca kojeg obi?no napravi od sitnih kamen?i?a pijeska.
[Broken External Image]:http://img175.exs.cx/img175/967/crv9zx.jpg
 
Fauna, koliko primje?ujem ti takvi crvi?i ne rade ama ba nikakvu tetu, daleko od toga, oni ovim svojim dugim bijelim ticalima (imaju ih dva)sakupljaju "odpad" tj. hranu koja im padne u blizinu i tako vre pro?i?avanje pijeska ili neke druge povrine gdje se nalaze.
...moje je miljenje da su poeljni
 
Pojavili su se i kod mene-ali nisu takvi.Kad budem uhvatio neki uvecer slikat cu ga.ali moji izlaze iz LR i idu samo po kamenje.Bojim se da ni su oni koji jedu zivo meso-korali i takve stvari.Jedan sam izbacio.Da ne naprave velike stete!@!#!#Mozete li poslati slike od crve-stetocine.Da vidim kako izgledaju.....
 
To je taj sto ga ima Peca slikano u prvoj slici.I sad sta dalje, da ih ostavim ili ako vidim da mi neki koral oguljen da ih lovim....
 
Ostavi ga, ako je to s onog linka, s prve slike, mislim da ti ne bi smio raditi probleme.
Sve u svemu budno motri na koralje, iako, ako do sada nisi vidio neku stetu na ovim koraljima koje ima ,ne bi trebao imati problema uop?e.
 
Evi konachno i ja da napishem neshto ovde. I kod mene ima vakvih crviche ali pipke su zute boje. Mislim da su moji jadranski jer kada su se pojavile nisam imao neki zivi kamen mada mozda i da sam imao ne znam. Oni se svremena na vreme pojave pa izgube i opet pojave do sada nisam video da su neshto losho uradili.
 
Zozo, crvici su cesta pojava u morskom i mozes ih imati dosta vrsta a da niti sam toga nisi svjestan. Dobro je sto ti koji se nalaze kod nas u akvarijima nisu teto?ine, nego samo ?ista?i koji vrijedno sakupljaju odpad koji padne po kamenju, izme?u koralja, pijesku...
Druga je stvar da primjetimo da nam je neki koralj polupojeden...i na?emo nekog crva na njemu...e, tu je onda ve? problem koji treba rijeavati
 
Uzeo sam jedan novi koral.I kad iste veceri kad sam ga uzeo upalio sam svetla u hodniku i onakuo malo da pobuljim u tami, kad sta da vidim.Izasao je od ispod korala sto sam uzeo i poceo se penjati po njemu, prosao kroz njega i produzio u kamenje.Moram ga slikati da vidite o cemu se radi.....