još jedan kućni ljubimac

jasenka

Active Member
3 Septembar 2003
1,543
0
36
Zagreb
jo jedan kucni ljubimac

Da malo pokaem kako sada stvari stoje u mom malom stanu. Uz postojeci akvarij i macka Asha naslijedila sam malog psa Jack Russel Terrier starog 9 mjeseci. Mislili smo da ce to u stanu biti opci urnebes, no macak je jako dobro prihvatio novo drutvo, pa nema nikakvog problema! Sada je kod nas tri tjedna...
Nego, zato opet ne mogu stavljati slikice?
 
Bas bi voleo da vidim kakav je taj Dzek Raselov terijer koji je uslovno priznat od FCI kao rasa 02.07.1990 godine. He...he ovoga se dobro secam kada sam stazirao za kinoloskog sudiju (bavio sam se bas terijerima III FCI grupa). Sada sam malo zbog ostalih obaveza i akvaristike zapostavio kinologiju pa bas i nisam u toku najnovijeg desavanja u toj grani. Nadam se da je ova rasa u potpunosti priznata da vise nije na toj uslovnoj listi :wink:

Za upload slika , mislim da je isti problem kao i kod mene sto je bio, popunjena kvota (u kb). po clanu. Moras se obratiti Bobanu. :wink:
 
He he, prelazis polako i na pse :)

Joj kada ti Jack nauci da se kupa u akvarijumu, bice povuci potegni.

U vezi slika da ti kazem da sam malo ocistio sve sto si nagurala na server i sada bi trebalo da je ok. Ti imas visoki limit za upload ali si ti i to probila. Samo u jednoj temi si stavila toliko slika kao da je ta tema magacin.
Probaj sada pa javi ako je ok a i sama mozes da filtriras te slike. Ono sto nije bitno ili si vec stavila negde drugde mozes da obrises.
 
Znaci moram bristai stare slike?! Hmmmm, dobro!!
Nadam se da ce se slikice vidjeti!
 

Attachments

  • kim-i-ash.jpg
    kim-i-ash.jpg
    22.7 KB · Pregleda: 55
  • kim.-jpg.jpg
    kim.-jpg.jpg
    27.9 KB · Pregleda: 60
Jasenka sorry, ali to nije cist Dzek Raselov terijer :cry:

Kod Dzek Raselovog terijera usi ne smeju da budu visoko podignute na glavi , vec visoko usadjene i preklopljene "V" oblika. Drugo, dlaka mu je previse duga nego sto standard propisuje...

[Broken External Image]:http://onfinite.three10.com/libraries/56987/a0c.jpg


Ali nema veze veoma je sladak i simpatican i ne obaziri se na moj komentar jer mi je to ostalo da zapazam svaki detalj na psima jos od staziranja na izlozbama gde sam ocenjivao pse kao kinoloski sudija - pripravnik. Bitno je da je on tebi veran i drag a kao sto sam i rekao, i simpatican. :wink:
 
Fauna, grijei! Mala ima papire i kota vrlo puno! To to nema preklopljena uha, tako je htio Kreo, a dlaku smo joj tek neki dan obrijali. Uha se mogu preklopiti kod te vrste ili u samom startu, a kau da se moe i poslije. Neki imaju samo po jedno uho dignuto, neki oba, a neki imaju sputena. Najceci su bili s sputenim (preklopljenim uima). to se tice tih preklopljenih uha, ulo je tu kod nas u modu da je bolji pas, prirodniji! Neki dan sam ba upoznala jo jednog Jack Russela s isto podignutim uima! A to ce, svako toliko se trendovi mijenjaju! Daq se mene pita, ne bi dala niti repic rezati, a njoj je odrezan. to se dlake tice, ta dlaka se mora trimati svakodnevno. Medjutim ni to joj nije radio tako da joj je narasla! Jucer je ba bila na uredjivanju i sada vec puno bolje izgleda!
Postoji dobra stranica o njima.
galeriju pogledaj, pa ce vidjeti da su raznorazni (ima s dugom dlakom, friziranih, obrijanih, sputenih i podignutih uha...)
http://www.terrier.com/fun/gallery.php3


Stina, namam nikakve leopard gekone !
 
Jasenka , ne gresim sigurno... :wink: Evo ti link bas o njihovom,
standardu i procitaj bas sta su tamo opisane mane koje smanjuju ocenu i mane koje su diskvalifikacione

Usi kasnije ne mogu da se preklope... Pas sto je stariji njemu je hrskavica u uhu mnogo cvrsca, tako na primer kod Nemackih ovcara kada su mladi stenci oni imaju oborene usi, tek nakon 4-5 meseci njima se usi podizu , desava se cak i do godinu dana da se ne podignu usi.

Nema veze Jasenka rekao sam da su to nebitne stvari ako ce on biti clan porodice, ako mu se poklanja ljubav i paznja koju ce on svakako vratiti onome ko mu to pruzi.
 
Hvala Fauna za link! :D
A to cu imam iljatouhog jack russel teriera...koji nije po standardu :D ...imam macka koji se ponaa kao pas i uopce se ne linja : donosi lopticu, sjedne kada mu to kae, legne kada u to kae, zna prositi za hranu (stane na zadnje noge te prednje skupi kao da prosi), voli malog psa, te pas koji je manji od macka i linja se da je to strano neto,ponaa se ko macka, nita ne slua, nita ne zna i kaki u macju posudicu s pijeskom , te voli Asha :D :D :D ...akvarij koji je za morski premali i puno prejeftin :D :D (mogao bi biti sump po standardima :wink: )..
....aaaaaaaaaaaaaaaaaa :D ovo je bio krik!!!
(u doticaju sa mnom, mnoge stvari promijene svoju bit)
 
:? :cry: :? :oops: :?
sad sam totalna zbunjola... na nekom forumu ima jedna jasenka koja je svoj 240l morski pretvorila u terarij za leopard gekone... ja sam bio uvjeren da sam s tobom razgovarao... nevjerojatne slucajnosti...
uglavnom, ljepo tene, a ta drugo da kaem... :lol:
 
stina said:
:? :cry: :? :oops: :?
... nevjerojatne slucajnosti...

da, da ...vidis i ja znam jednog stinu iz jaske ... mladog akvaristu ... a ja cjelo vrijeme mislio da si to ti :lol: :lol: :lol:

nego u vezi tih terijera ... kao veterinar i ucenik prof. Bauera potpuno se slazem s Faunom(bar jednom :D :wink: ) ... a kao dugogodisnji prijatelj i zivotni suputnik moga sada pokojnog Dzonija, njemackog lovnog terijera, mogu samo reci da su to izuzetno aktivni i energicni psi, pomalo agresivni sto uvelike ovisi o odgoju, ispunjenju dnevnih sadrzaja i jos mnogocemu. hocu reci da terijer nije pas kojeg se razvlaci po kaucu i kome se tepa cjeli dan ... to je ko sportski auto, ako ga ne ganjas-pokvari se.
Jasenka ... kreces li se ti .. dovoljno?
 
Stina, zanima me koja je to jasenka, jer ne znam bas da sam po forumima primjetila da ima neka jasenka (osim mene), a da ima morski od 240l :D
Chubby, psa nisam kupila, nego ga dobila nedavno! to se tice kretanja, nisam ba neki atleticar, ali se s vremena na vrijeme proecem s njom po nasipu, centru, do ducana....mala ima dovoljno svojih aktivnosti naganjajuci se s Ashom po stanu za lopticama i mionjama.
Iskreno, psa ne bih nikada uzela, a posebno ne takvu vrstu, ali to je tu je...kod mene je pas vrlo miroljubiv i ne zahtijevan, tovie, ako je due vremena vani, uhvati svoju lajnicu i put prema doma! (strano je inteligentna).
 
Stina, nala sam Jasenku! (dobro, dragi ju je pronaao).
hmmmm, kako je to meni sve cudno! Opet se vrijeme mijenja! :roll:
 
Kupila sam i trimer za njezinu dlaku, pa sam je trimnula i sada je sasvim drugi pas.
Jedna stvar me dosta brine, ne eli se ba puno igrati i skoro je niti jedna igracka ne zanima, osim ako se Ash igra, pa mu otme i uniti. Ima li tko savijet to uciniti i to joj sve mogu ponuditi za igranje. Vidjela sam da ima onih nekih fuckalica za pse, koristi li to ita vezano za dresuru.
Tata mi kae da je ona bila podosta izdresirana i sluala je sve naredbe, ali kod nas i nije to tako (da li je zaboravila ili jednostavno ne eli sluati vie?). Slua samo ako joj pae, pogotovo ono tipa: sjedni, stani, prevrni se, na leda, skoci...
Moe i pokoji savijet oko dresure?! Please (PLJIIIIIZ) :wink:

Zvala sam i uzgajivacnicu di je malena kupljena, pa sam ih dobro oprala da kako oni mogu prodavati s papirima neto to nije po standardima. Da su mi blie, tako bi otila do njih i napravila im opci urnebes. Naravno, nije meni to uopce bitno, nisam je niti birala niti kupila, a poklonjenom konju (psu) ne gledaju se zubi (ui). Ali to je je, da nisu zasluili imati uzgajivacnicu, nisu. Tako varati neupucene ljude, stvarno nije u redu. Istina je da kada idemo kupiti tako nekog ljubimca, treba stvarno prvo jako dobro nauciti o tome to kupujemo.
 
eto, slikala sam je danas na balkonu, pa ona ovak sada izgleda!
hehe, to nije sasvim drugi pas?!
 

Attachments

  • 21.09.2004..jpg
    21.09.2004..jpg
    23.4 KB · Pregleda: 24
Jasenka,... sto se tice dresure tvog psa koji ima samo 9 meseci, sanse su velike da uspes ne samo da vratis sve ono sto je tvoj pas znao, vec i da ga naucis mnogo vise.

Jedno je sigurno sto moras uraditi a to je da se malo vise informises o psima , tu mislim na uzgoj ,negu , namenu i na kraju dresuru. Znaci moras nesto procitati vise o psima da bi ti mogla da dresiras svog psa.
Postoje za neke lenje ljude i skola za dresuru pasa ,gde tamo profesionalni dreseri uce pse raznim potrebnim i nepotrebnim komandama. Ali samo da ti skrenem paznju da najbolji dreser je, vlasnik psa. Pas najbolje prihvata dresuru od vlasnika i zadrzava je do kraja svoga zivotnog veka, dok od dresera moze i da zaboravi.

Da ti objasnjavam kako se to radi, dresira pas, trebalo bi mi podosta prostora za to da sve detaljno opisem. Zato nabavi neku laksu literaturu o osnovnoj dresuri pasa, prostudiraj malo to i primeni . Videces da to nije ni malo tesko ako si stvorena za tako nesto, da uspostavljas prijateljski kontakt sa psom.
Samo jedno zapamti, ... svaki pas svoga vlasnika gleda kao vodju copora ako to nisi u stanju da budes o vaspitanju i dresuri nema nista.[Broken External Image]:http://www.websmileys.com/sm/smoking/rauch25.gif
 
Poto se meni ovaj mali pas totalno uvukao pod kou, naravno da cu vas pilati s slicicama!
Evo par novijih!!!
Malena je skros divna i zabana, puno se ecemo (tj. ona se istracava okolo naokolo, dok Stipe i ja kaskamo za njom). Postala je jako posluna, slua skoro sve naredbe, zna super bez lajne prelazit cestu- na zebri stane i ceka da mi krenemo, pa i ona za nama.
 

Attachments

  • na-nasipu1.jpg
    na-nasipu1.jpg
    54.4 KB · Pregleda: 21
  • kim-na-nasipu.jpg
    kim-na-nasipu.jpg
    51.5 KB · Pregleda: 20