Kako cistite akvarijum?

Tako to ide mada je bolje da se ne pije ta voda :)

Inace ova tema je dosta zastarela a za ciscenje koristim mnogo moderniju i bolju strugalicu. Ima je i Zoran pa i on moze da kaze da li je zadovoljan njome ili ne.
 
a na to treba da dodje pumpica koja povuce vodu samo,da ne bi ja ustima al ako budem mogla da je nadjem negde kuci ako ne onda cu ustima,to moze i da se skine ..

Ne moraš ustima povlačit vodu. Možeš samo taj kraj crijeva gdje izlazi voda u kantu začepiti palcem, a drugim krajem crijeva gdje je flaša jednostavno da grabiš vodu sa flašom i podižeš je uvis dok se crijevo je ispuni vodom pa samo poslije zaronit flašu i pustit palac sa drugog kraja crijeva i voda će da potekne.
 
Nije problem ocistiti podlogu,sad imam drugi problem :oops: stavila sam u akvarijum 3D pozadinu i stavila sam novu podlogu od kvarcnog peska,e sadkad sam zalepila pozadinu stajala je 24h pa je stavljena voda da odstoji 24h i posle sam je zamenila i stavila skroz novu vodu koja bi sad trebalo da bude cista,medjutim na vrhu su mi se pojavili mehurici i plus sto je mutna voda od peska...pa sta da radim ,da opet praznim akvarijum,jel su mehurici od pozadine zbog silikona ili od cega? i hoce li mi se razbistriti voda u akvarijumu za koji dan ili ce biti ovako mutno? :/ plasim se da stavim ribice unutra ,ima da mi uginu za dan...i da mala je pumpa nije toliko jaka da bi se stalno mutila voda...
 
Trebaš u više voda da ispireš 3D pozadinu ako je to neka homa made pozadina. Barem u tri vode moraš da natopiš pozadinu u tom slučaju. A mehurići nisu od silikona već od cementa.
 
Jel zna neko kako da ocistim 3D pozadinu od algi? :oops: konkretno ovu...
 

Attachments

  • ribice 007.jpg
    ribice 007.jpg
    205.6 KB · Pregleda: 26
Tu nema nekog magicnog resenja. Algari, puzevi ili na kraju neka hemija sa kojom treba biti obazriv i upotrebljavati je po uputstvu.
Bas radi algi, najbolje je kad je pozadina uradjena po motivima iz prirode, konkretno korenje u vodi, jer kad takva pozadina obraste u alge to joj daje poseban, lep, izgled.
 
Nije sundjer,ovo drugo je ( ne znam ni da ga napisem ) :D uglavnom od toga mi se i prlja akvarijum,al rekli su mi da je dobro za ribice..