Kako ko hrani svoje zmije? ( Fotografije )

Kolera

Member
8 Oktobar 2008
66
0
6
Zeleo sam otvoriti ovu temu, kako bi objasnio uz fotografije kako hranim moje ljubimce.

Ali pre svega, zelim objasniti nacin i razlog.

Sto se mene tice, nikada ne dajem zive miseve ili pacove. Iz vise razloga.
Prvi, koji je manje bitan je, da ne podnosim vid kako zmija vrsi konstrikciju nad zivim misom ili pacovom dok on jos ziv vriska. To me ubija u pojam. I ako je to normalna stvar i pravi nacin ishrane u prirodi, meni je to ne podnosljivo. Sad, kako kome.
Drugi razlog, koji prevazilazi sve ostalo je, da je veliki rizik za zmiju da je jedan pacov ne povredi. Nakon cega sledi infekcija, zatim sigurna smrt. Pre nekoliko godina sam posedovao Pythona Regiusa Mojavu, koji je podlegao samo jednom ugrizu pacova. Od tada, nikada vise.

Zato, obicno narucim zaledjene zrtve koje mi dostavlja jedan uzgajivac miseva i pacova, i pre upotrebe, sat vremena pre, ih odledim. Nista ne menja u procentu energetskog dodatka ( kalcium, vitamine ), ali je zato mnogo sigurnije za nase ljubimce.

Ako nema zaledjenih glodjara ( moze da se desi, i ako je velika retkost ), kupim zive i sam ih ubijem hitrim udarcem glave od cosak. Ne volim ni to, ali bolje i tako nego ziv u terarium. Postoji jos jedan nacin, koji je da se zaglavi glava pacova ili misa, i brzim trzajem repa se polomi kicma. Brzo, efikasno, i bezbolno.

Sada, svako ima svoj nacin, na svoju odgovornost!!!

Ako ima neko drugi humaniji nacin, neka pokaze ili objasni.

A sada, mesto slikama.

Morelia Mc Dowelli Jaguar, stara godino i po:

dsc05110.jpg dsc05111.jpg dsc05112.jpg dsc05113.jpg
 
Veceras je takodje bio red na malog Morelia Viridis, rodjen 2008-me...


Gospodin ceka da mu se donese... zamalo ne rece na noge...

imgp1210.jpg


Sta se desava? Ko to otvara terarium?


imgp1310.jpg imgp1311.jpg


Ahaaaaaa, klopa je u pitanju ! ! ! Silazim...


imgp1313.jpg
 
Nema? Stipso jedna, odoh da prezivam :twisted:

imgp1317.jpg imgp1312.jpg


Jos sam se naljutio, pa ti okrecem ledja...

imgp1316.jpg
 
Extra su ti fotke,a jos bolje su zmije...posebno mi se svidja Morelia Virids ;) Koliko moze da naraste i koliki ter bi bio dovoljan za odraslu jedniku?
 
Extra su ti fotke,a jos bolje su zmije...posebno mi se svidja Morelia Virids ;) Koliko moze da naraste i koliki ter bi bio dovoljan za odraslu jedniku?

Morelia Viridis ima dosta vrsta... Svaka ima svoj patern, to jest', boje koje se stabilizuju kada ostari. Najcesce postanu sve zelene ( i ako neke zenke postanu plave u starosti, posebno ako su dosta puta imali bebice, cak i kad su mlade, dobijaju plave boje po paternu, posebno kada su gravidne ), ali svaka ima svoj poseban crtez. Tako se i prepoznaju. Poreklom su iz Nove Gvineje i okolinih ostrva. Obicno rastu do 150 cm za muzjake, 180 za zenke. Nije im potreban veliki terarium, zato jer su najcesce omotane oko jedne grane. Posto su arborikalne, terarium treba vise da ide u visinu, nego sirinu i dubinu. Za jednu odraslu Viridis, dovoljan je terrarium dimenzija 60 x 60 x 70 ( sirina x dubina x visina ). samo treba dobro paziti o higrometrije. Potrebna im je dnevna minimala od 80 do 90% hidrometrije. Znaci, jedno prskanje ujutru, jedno navece.

Evo nekoliko primeraka :

2649MVF17.99.jpg




Evo i karte vrsta i lokalnosti od Morelie Viridis... Da bi razumeli kartu, treba znati da postoji vise vrsta Viridisa... Jedan primer, Morelia Viridis Aru , ili Biak, itd... Sve je oznaceno na karti :



http://www.coloradochondros.com/PNGGoogeEarth.jpg/PNGGoogeEarth-full.jpg
 
Ja sam mislio da treba mnogo veci ter :| najvise mi se svidja Biak,ali je skup :( da nemas mozda ti jednog Biak-a ? Ako imas aj stavi neku slicicu ;)

Pozz
 
Ne, nemam Biak-a Mare, vec jedan par Meraukee a drugi Sorong. Sledece subote ih hranim, pa cu ih slikati i postaviti slike. U subotu takodje hranim i Corallus Caninus-e, i njihove slike cu postaviti.
 
:rolleyes: Dotle, posto sam jutros nahranio mladu Boigu Cyanea-u, iskoristio sam priliku da je slikam i postavim nekoliko fotografija :

c7f96aaac5f39001d2a8b8b80c115dab.jpg
ba010054108132a2a261bb9bb00965eb.jpg
5d277065980eb2cf8ea18b711bafecf6.jpg