kisnica

Archy

Member
15 Decembar 2011
75
0
6
Imam pitanje htio bih da kupim ramireze sad jedna od mekih voda je kisnica jel? E kada ubaim kisnicu u akvarijum da li treba da se ona filtrira i da li u njoj mogu bez brige da drzim ramireze ?
I jos jedno pitanje vazano za ramireze je li oni sto vise stare dobijaju jacu boju?
pozdrav
 
Svaka voda terba da se filtrira. To nije samo radi odstranjivanja necistoca vec i zato sto ti cirkulacijom poboljsavas i provetravanje vode.
Da li je kisnica bas dobra za ramirezi to je vec drugo pitanje a ja mislim da nije. Ti moras da imas neki pufer, ajde da kazem neku tvrdocu, da bi izbegao nagle oscilacije pH. Ako je CO2 u stanju da spusti pH sta ce tek da uradi neka kiselina ili obrnuto? Kisnica ima tvrdocu 0. Znaci ako ti koristic kisnicu to onda nije bez brige.
Boja ramireza zavisi od uslova u kojim se nalaze. Ako su u dobrim uslovima eto im i boja. Dobri uslovi vode i ka mrestu pa je sve jos lepse. Ako im nesto nije potaman onda nikakvu ulogu nema uzrast riba osim ako su bas male.
 
Nisam razumeo pitanje. Ukoliko pitas da li kisnicu treba filtrirati pre ubacivanja u akvarijum odgovor je da je to pozeljno i to najbolje preko aktivnog uglja. Tako izbegavas da stetne sastojke koje je kisnica mogla da pokupi kroz atmosferu ubacis u akvarijum. Ribe nikad ne drzis u cistoj kisnici vec u mesavini sa nekom drugom (tvrdom) vodom tako da dobijes parametre koji ti odgovaraju.
 
Destilovana voda, (a kišnicu možemo smatrati destilovanom vodom) nije pogodna za život organizama. I ti kad bi bio osuđen da je piješ u nekom dužem vremenskom periodu verovatno bi umro od žeđi. To je zbog osmoze, da bi voda prodrla kroz ćelijski zid mora da ostvari određen osmotski pritisak, a za to joj treba "prljavština", tj. neka so, mineral... koji je u njoj rastvoren. E sad kišnica u akvaristici, pa da ti kažem ja je koristim, ali samo za dolivanje i to "pripremljenu". Ti u akvarijumu moraš imati vodu određenog kvaliteta (tvrdoće i kiselosti) i to ćeš postići mešanjem destilovane i česmovače, a sve će to zakomplikovati dodavanje podloge i enterijera od kojih u mnogome zavisi kvalitet vode.
A da se pripremi kišnica potrebno je dosta vremena i truda. Ako te interesuje mogu napisati kako ja to radim.
 
ok hvala vam svima:) .Znaci vodu treba da omeksavam putem aparata je li ?
 
Kupovina RO aparat za samo jedan akvarijum nije baš isplativa investicija. To ima smisla ako ćeš da razmnožavaš ribe koje traže baš takvu vodu. Moraš da malo upoznaš ribe koje držiš, saznaš kakve uslove zahtevaju za svoj život. Do tada možeš slobodno da koristiš kišnicu koju ćeš da mešaš sa vodovodnom vodom i uz pomoć par testova dobiješ vodu željenih karakteristika.