Kora banane

Ne razumem

Stvarno mi nije jasno da ljudi toliko pribegavaju hemiji, sto moja baba kaze: "Sine sve sto raste iz zemlje to je zdravo". I ja se toga drzim. OK u nekoj meri pratiti proverene trendove i ici u korak sa vremenom ali tretirati ljubimce kao zamorcad to NE!!!
 
Ma nije to revolucija jer je to poznato mada ne u akvaristici. Iskreno receno ja nikada na to nisam obracao paznju ali eto desilo se :)

U sustini pokusavam da zapatim bilo koje alge u perfektno cistim akvarijumima koji su bili sterilisani, jednostavno hocu da zapatim bilo sta zivo. Naravno ne samo alge nego i druga ziva bica. Poznato je da koru banane ljudi koriste za infuzoriju a ja posto sam pojeo bananu padne mi napamet da je ubacim u jedan akvarijum i to je to. Zelene alge su se pojavile svugde osim u tom akvarijumu.

Ipak da dopunim sve to danas sam primetio da su pocele da rastu i u tom ajvarijumu. Ipak je to velika kolicina vode koja protice kroz svaki akvarijum.

Pogledao sam na netu i odmah nasao ovaj rad:
www.wrc.org.za/archives/watersa archive/2004/Apr-04/14.pdf

Tu kazu da su kontrolisali plavo-zelene alge, bas te sto ih mi mrzimo. Mislim da vredi pokusati tako nesto jer nista vas ne kosta da ubacite koru banane u spoljni filter i vidite rezultat pogotovo ako je akvarijum u nastajanju pa se ocekuje najezda algi.
Taj navedeni tekst kaze da je kora mandarine jos bolja ali otom potom, nisam probao.