Krovni filter- ATMAN-AT-1215

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Jos jedan veoma zanimljiv krovni filter "ATMAN-AT-12515" predvidjen za srednje akvarijume duzine od 60 - 70 cm.

"Power head" pumpa kod ovog filtera ima sledece karakteristike:

- maksimalna visina Hmax = 1.2 m.

- snaga pumpe 13/14 W

- protok pumpe Qmax = 1200 l/h

Nesto sto je veoma zanimljivo i cini ovaj filter veoma aktivnim jesu,posebno uradjeni patroni za medije. Oni se vrlo lako skidaju i otvaraju gde mozemo oprati ili zameniti medije.
Evo pogledajte pa sami prosudite. :wink:
 

Attachments

  • resize_of_at-3.jpg
    resize_of_at-3.jpg
    38 KB · Pregleda: 262
  • resize_of_at-5.jpg
    resize_of_at-5.jpg
    32.9 KB · Pregleda: 284
  • resize_of_at-6.jpg
    resize_of_at-6.jpg
    22.1 KB · Pregleda: 258
  • resize_of_at-1.jpg
    resize_of_at-1.jpg
    34.2 KB · Pregleda: 297
  • resize_of_at-9.jpg
    resize_of_at-9.jpg
    33.8 KB · Pregleda: 289
Trebalo bi da putujem u sledecih par dana i da kupim takav filter pa me zanima kako se montira u akvarijum? Nisam nikad video kako to izgleda jednino na ovim slikama.
Sad, na ovoj drugoj slici sa leve strane je kompletan sklopljen filter?
Ovo sa desne strane na filteru uvlaci vodu a sa leve izlazi prefiltrirana voda?
Jel ima neko iskustva sa ovim filterima?
 
Sad, na ovoj drugoj slici sa leve strane je kompletan sklopljen filter?
Ovo sa desne strane na filteru uvlaci vodu a sa leve izlazi prefiltrirana voda?

Da, sa leve strane je sklopljen filter a sa desne strane je motorna pumpa koja uvlaci vodu u filter i koja dalje prolazi kroz sve te patrone.

Veceg iskustva nemam sa ovim fileterom ;)
 
Ok..
Jos me zanima ta pumpa - jel ona treba/mora da bude potopljena ili moze (tj mora) da bude van vode?
 
Postoje i veci ali i jedan i drugi imaju mogucnost pomeranja rastojanja nosaca, tako da mogu biti u upotrebi kod razlicitih dimenzija akvarijuma... ;)
 
Jako kasnim s odgovorom.Mogu vam reci da ovaj filter koristim vec mesecima za aqua od 260l i ne bih ga menjao ni za jedan stakleni niti kanister filter,fenomenalan je i sto se tice filtriranja i odrzavanja takodje.
 
Ja sam ga u kragujevcu kupio i plati oko 1800din. Filter je fenomenalan, evo par slika
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    51.7 KB · Pregleda: 70
  • 2.jpg
    2.jpg
    66.2 KB · Pregleda: 70
  • 8.jpg
    8.jpg
    75.8 KB · Pregleda: 71
Nisam hteo da postavljam novu temu kad sam video da je vec otvorena. Interesuje me posto i ja imam ovakav krovni filter na akvarijumu na koliko se menjaju ova tri elementa na filteru i gde se to moze naci? Komsija mi je dao taj filter,prvi put imam iskustva sa njim,on ga je u inostranstvu kupio i malo nesto ga je koristio pa je rasformirao akvarijum i na kraju mi je poklonio filter. Ja sam prvobitno hteo da napravim stakleni filter u sklopu poklopca,ali dobih ovaj za dzabe.
 
Sundjeri se menjaju kad izgube oblik posle vise godina upotrebe.Treba koristiti sundjere namenjene za akvaristiku, a ne ove obicne.
Bio kugle bih zamenio sa kvalitetnom keramikom ili siporeksom. Siporex ima huljadama puta vecu povrsinu za naseljacanje korisnih bakterija od biokugli. Jeftina kineska keramika ili siporex nema ta svojstva kao npr. Serina.
 
Ja taj filter nikada nisam video a da budem iskren sve mi je to cudno jer bi taj komplet trebao da sadrzi i neka osnovna uputstva, ako nista drugo barem slike.
Gledajuci ove slike koje je @dreka postavio jedino mesto gde bi moglo da se prikaci crevo za vazduh je sama mlaznica, nesto po principu venturi cevi. Ipak bilo bi bolje da se javi neko ko ima taj filter.