Kucni ljubimci

Neven

Member
26 Februar 2004
159
0
16
Sarajevo
Sta jos imate ili ste imali od kucnih ljubimaca osim riba??

Evo ja cu da probijem led i da kazem da imam jos dvje kornjace,imao sam hrcka (i nikada vise),kada je bio rat u Bosni imao sam malog zeca ali je uginuo valjda da nisam dobro hranio,imao sam macku pa se pokakila u kuhinju pa je glupi brat izbacio jos je i mene htjeo prebiti. Ta macka se zvala Tomo bila je skorz mala tako da jos nije naucila gdje da kaki, ali hajd ti to budalama dokazi!
Imao sam i dvije tigrice i jedna je izletila kroz prozor a druga je poginula kada sam je pustio da mi leti po stanu.

Sada vi...
 
Ash, macak kojega sam doslovno pronala u tramvaju. Imao je oko 3 mjeseca! Mrcina i lijencina, pravi macor.
Nedavno je bio na dvije operacije (jedna zato to je pao s 4 kata, te je na bedrenu kost dobio plocicu vrijednu oko 2500 kn ili oko 330 eura, da ne bi morao epati. U potpunosti se oporavio...), a druga kastracija-nije mu bilo lijepo proljece, nikako!
Uskoro ce s nama na more, kao i prolo ljeto! Vodimo ga svukuda kuda odemo na due od 2 dana!
Inace je prije nego sam ga uzela proao kalvariju, jer ga je pas izgrizao tako da i sada ima oiljke na ledima. Pronala ga je jedna djevojka kako mjauce ispod prozora, bio je prehladen, krvav, pun glista, buha i svih ostalih nametnika. Nosila ga je veterinaru kada sam ih ja srela...
 

Attachments

  • ash.jpg
    ash.jpg
    40.3 KB · Pregleda: 65
  • asho.jpg
    asho.jpg
    37.2 KB · Pregleda: 64
Nevene, dobra ti je ideja da se postavi novi forum za ostale kucne ljubimce ili da se ubaci teraristika koja je bas bliska akvaristici.

Ima dosta ljudi koji pored akvaristike bave se i teraristikom, medju tim ljudima sa i i ja :D

Nevene, evo kako izgleda Sijamska macka, a taj macak kod Jasenke je mesanac Ruske plave macke i jos neke druge rase koje ne mogu ovako preko slike da odredim.
 

Attachments

  • re-exposure_of_resize_of_sijamke.jpg
    re-exposure_of_resize_of_sijamke.jpg
    35.8 KB · Pregleda: 69
Fauna koliko macaka imas u kuci ???

Kada je bio rat u Bosni, isao sam kod jedne zene a ona je imala velikog macora sada se ne mogu sjetiti imena te macke jer sam bio sasvim mali.

Ta macka je izgledala bas kao Jasenkin Ash, i plasio je svega i svecega cak i nekih buba.Bio je veoma razmazen i jeo je samo meso, sva sreca da je ta zena u ratu imala para da mu kupi meso inace bih uginuo.

Ta macka je uginula prije 4-5 godina vjerovatno zbog starosti.

Ja sam sve do sada mislio da je on bio vrsta sijamske macke, ali sada kada si poslao sliku siguran sam da je bio neki mjesanac.

Uglavnom hvala ti ubuduce cu znati kako izgleda sijamska macka.

www.farmamed.hr

Fauna posjeti ovaj link.Na farmamedu se govori o svim kucnim ljubimcima ukljucujuci i akvaristiku. :wink:
 
Niti sama ne znam koje je vrste moj macak, ali se time niti ne zabrinjavam. Pretpostavljam kao i Fauna da je mjeanac ruske plave i nekog vulgaris domestikusa :lol:
Moj se na plai buba, dapace, predvecer svakog nocnog leptira i svaku muhu strucno uhvati i popapa! To mu dode ko svjei nadomjestak proteina, poto ga hranimo iskljucivo macjom hranom.
to se tice teraristike imala sam i dvije bebe dadevnjaka (koje su vec odrasle), nedavno sam ih pustila nazad u umu (u okolici Karlovca), jer su zaticena vrsta i tamo im je sigurno bolje nego kod mene!
 
Eto da se i ja pohvalim... najstariji kucni ljubimac je Ogi... pas krianac labradora i hrta... :lol: uglavnom ga ja tako predstavljam ljudima iako je 100% mjeanac svega i svacega... e da, imam ga od 91. (kastriran je ne naom krivnjom!)
Onda je tu Sivka (kastrirana naom krivnjom)... da siva je :lol:, ona je direktni potomak ruske plave sa pedigreom i seoskog valera koji se eto.. zalomio!
Sva sreca da je na mamu! :D
E da, tu je i Ficlek... moja tigrica koja je samnom vec godinu i pol... malia je isto kastriran...ha ha, alim se narafski...
i to je to... osim riba, to je dost!
 
Stina, znaci tvoja sivka je slicna mome Ashu?
Imala sam i ja dugo tigricu (tigrana), Marko! Pricao je toliko da svatko tko ga je cuo nije mogao vjerovati koliko taj mope ne zatvarati usta! Naalost obolio je, odnjela sam ga veterinaru, na to su mi rekli da mu je lijezda kod grla natekla i da je dobio neto kao rak, ba zbog toga to je pricao! Koji paradox! I dan danas mi je zbog njega krivo, jer je stvarno bio poseban!
 
Da, prilicno su slicni, samo kaj je moja ljepa :lol: ha ha, alim se... evo sliknem pa poaljem slikicu... :wink:
e da... tigirica je iz domaceg uzgoja i ni ne prica... al fucka za enskama da me sve sram... :lol:
 
Neven said:
Fauna koliko macaka imas u kuci ???

Nevene , na zalost sada nemam vise Sijamskih macki. :cry: Razlog je jednostavan, zbog Strahinje koji je jos mali.Ne znam da li znas ali nije pozeljno imati macku u stanu gde je malo dete. Tek kada napuni tri godine dete,ponovo macku mozemo drzati u stanu.

Sada Strahinja ima dve pune godine, znaci jos jedna godina :D
 
Jeste Stina , sin mi se zove Strahinja. :D

Sto se tice toga sto si ti cuo i procitao da deca odgajena sa zivotinjama ne pate od alergije,..to je tacno.

Ali uvek postoji ono "ali".. :wink:
Mala deca odnosno novorodjencad, mogu da imaju komplikacije sa plucima ako slucajno progutaju maciju dlaku koja je cak opasnija od psece. Da ti sada ne objasnjavam u detalje , tu se radi samo o komplikacijama sa disajnim organima kod te male dece kojima ti organi nisu u potpunosti razvijeni i veoma su osetljivi na strana tela kao sto je macija dlaka.
Znaci ne radi se o nekakvoj parazitskoj zarazi koja takodje moze da se desi ako macka nije cista i vakcinisana, vec o disajnim problemima kod male dece.

Eto iz tih razloga sam privremeno sklonio macke jer smatram da je bolje neimati takve probleme nego na drugoj strani dobijati nekakvu korist koju mozes i na drugi nacin dobiti. Konkretno, alergija moze da se ne ispolji i bez tih macaka... Sve je to stvar genetike koja je pravo cudo za nas ljude. Mnogo ce vekova proci dok covek ne bude usao malo dublje u to polje genetike. :wink:I siguran sam da ce medicina i lecenje ljudi ici sasvim u drugom pravcu (u pravcu genetike) nego kao do pre desetak godina .
 
Evo ,nakon duzeg vremenskog perioda ponovo je macka postala kucni ljubimac kod mene u stanu. :D Naime , ispred moje zgrade slucajno se zateklo jedno malo bespomocno domace mace, koje bi najverovatnije nesrecno zavrsilo da ga nisam uzeo i odneo u svoj stan.
Da vam ne duzim i ne pisem puno kako se mace uklopilo u novu sredinu, evo par fotografija gde se to zadovostvo i na slici primecuje. :wink:



[Broken External Image]:http://onfinite.com/libraries/467323/b2f.jpg

[Broken External Image]:http://onfinite.com/libraries/467325/37d.jpg

[Broken External Image]:http://onfinite.com/libraries/467326/6a3.jpg
 
Fauna, maca je zakon, ali ovo njezino prozirno uho na drugoj slici je jo bolje tj. od uha, pa skros dolje do crne pruge :lol:
-to si to nakalemio macu na pozadinu ?! :lol: :lol: ...ali bez obzira na taj njezin "duhasti" dio, pozadina je super
Super da si spasio malu mica macu i nadam se da ce tebe i cijelu tvoju obitelj uveseljavati svojim nepodopstinama
 
Da , u pravu si Jasenka ....Prva i druga fotografija jako su lose uradjene, pa sam pokusavao da ih doradim ali eto ....nesto se zabrljalo :? Inace pozadina je prava ,nije postavljena naknadno :wink: