Mesanje lekova

Nista...
Ne znam sta je za stabilovanje vode bolje, mislim pri formiranju vode da se sipa.. Da li Sera Aquatan ili metilen plavo posto pise na njoj da se koristi kao opste dezinfekciono sredstvo pri formiranju akvarijuma...

A malahit zeleno i metilen plavo se svakako koristi kao lek, samo ne znam da li se sme kombinovati...
 
Andrejice , lepo je pitao Paleoglodit , za kakvu upotrebu je ta voda . Da li formiraš akvarijum , da li je voda koju ćeš dodavati u akvarijum ili za izmenu dela vode u akvarijumu . Samo definisana pitanja mogu voditi ka odgovarajućem savetu . Malahite green i Metilen blue se koriste kod pravljenja medikamenata i ne služe za tretiranje vode .
Za ove namene uz pomenuti Sera Aqutan , može se koristiti Tetra AquaSafe , Seachem Prime , Seachem Trace , Kent Essential , Waterlife Haloex ... i svi proizvođači imaju neko svoje sredstvo koje uklanja hlor i teške metale , malo kompleksniji proizvodi imaju u sebi i minerala , aminokiseline , aloe vera , poneki i ono što hoćeš za obogaćivanje vode sastojcima u zavisnosti za koje ribe je namenjena ta voda . Dakle , šta tebe zanima kod postavljenih pitanja o mešanju ?
 
Nista...
Ne znam sta je za stabilovanje vode bolje, mislim pri formiranju vode da se sipa.. Da li Sera Aquatan ili metilen plavo posto pise na njoj da se koristi kao opste dezinfekciono sredstvo pri formiranju akvarijuma...

A malahit zeleno i metilen plavo se svakako koristi kao lek, samo ne znam da li se sme kombinovati...

Pri formiranju vode sam mislila na formiranje akvarijuma.. a to podrazumeva ceo akvarijum


Ma ne bitno.. zaboravite.. resicu ja to sama pa sta bude.. crkle, crkle ribice... kupicu druge..
 
Draga Andrejice.
Formiranje aq. je siri pojam od cikliranja. A treca stvar je stabilizacija. Nisam bas siguran da si uvidela razliku medju ovim pojmovima.
Imam utisak da si sa zakacila za taj Aquatan kao neko magicno resenje za sve. Gresis u tome. To je samo jedna pomoc (daleko od idealne) u nedostatku boljeg resenja. Da bih ti to ilustrovao navescu primer coveka koji slucajno popije neki otrov i onda da bi ga neutralisao popije protivotrov. Obe substance ostaju u organizmu i nisu pozeljne ali eto covek se spasio od najgoreg. Tako nesto se desava i sa aquatanom. On veze stetne materije ali kako , to ne znam.Teski metali ne verujem da mogu da jednostavno nestanu nego se verovatno prevedu u neki manje stetan ili bezopasan oblik. Uglavnom to novonastalo stanje vode je na neki nacin optereceno tim dodatnim supstancama. Ako gresim neka me neko ispravi. Hocu reci da takva voda i nije bas najprirodnija voda.Zato nemoj da ocekujes cuda od tog preparata. Najbolje je vodu precistiti sa RO aparatom ili nacii kvalitetnu i adekvatnu(na primer izvorsku ili cistu kisnicu).
Zamisli da ti svaki dan pijes pomesan otrov sa protivotrovom.
 
Pa u pravu si kako bi bilo lepo da postoji takav preparat da ocistimo ovu nasu zemaljsku kuglu od silnih teskih metala koje nemilice izlivamu u reka, jezera i mora. Aqatan ili bilo koji preparat takve vrste samo ce prevesti te teske metale ili hlor u drugi malo manje stetan oblik, a sta ce se kasnije desiti sa njima to jos niko nije napisao. Na srecu bar ova nasa beogradska voda nema teskih metala ili su bar zanemarljivi i daleko ispod dozvoljenih koncetracija i sem sto je dosta "tvrda" pogodna je kako za ljude tako i za akvaristiku.
Nego Andrejice formiraj ti akvarijum pravilno ga iscikliraj, o tome je ovde dosta pisano i bice sve u redu. Nikakva magicna sredstva za "stabilizaciju" ti nisu potrebna.
 
Ok, pronasla sam tekst o cikliranju vode :)
Hvala vam puno na lepim i dobrim savetima :)





Naravno ja pitanja uvek imam.. izvinite ako sam dosadna.. prekinucu odmah samo mi kazite...
Jel tokom cikliranja treba da drzim filter ukljucen s obzirom da u filteru imam aktivnog uglja?





I jos nesto, tu mi je jedan decko dao sajt Sere...
pronasla sam: sera bio nitrivec
http://www.sera.de/index.php?id=288&L=1

kazu:
A special mixture of different high quality purification bacteria for aquarium water. sera bio nitrivec® prevents the enrichment of ammonia and nitrite. When using sera bio nitrivec® fish can already be added after 24 hours.

ovo ne zvuci lose :)
misljenja? :)
 
Drago mi je da smo ipak pronašli ono što Vama može pomoći . Filter po mogućstvu ne isključujete nikada , osim kada ga treba očistiti, ali to je za neku drugu priču . Osnova tog naziva " Cikliranje " je da se filter pravilno formira jer time obezbeđujete optimalne uslove za ribe . Nitrivec možete koristiti u početku formiranja , time dodajete veštačku koloniju bakterija i ubrzavate proces formiranja biološkog dela filtera . Pridržavajte se uputstva proizvođača . Isti se može dodavati u manjim količinama i u vodu pripremljenu za izmene , ali tokom vremena to i neće biti potrebno .
 
Aktivni ugalj , kao filter medij možete koristiti na samom početku formiranja akvarijuma i dobar je za hemijsku filtraciju , da vam očisti i izbistri vodu , nakon 2-3 nedelje gubi svojstva i treba ga izbaciti iz filtera potpuno , a da li reaguje sa tim preparatom , to je već pitanje za prizvođača .
 
Aktivni ugalj ti nije nesto specijalno potreban i ovde smo se slozili da ga ne treba stalno drzati u filteru. Sera nitrivek su spore bakterija koje se naseljavaju u filteru podlozi i uopste u celom akvarijumu. To su korisne bakterije koje pomazu u razgradnji nitrata i nitrita koji su nuzproizvod svih zivih bica, a u ovom konkretnom slucaju riba.
Te bakterije su uvek prisutne u akvarijumima i cak da i ne sipas to sredstvo one ce se vremenom naseliti. Ovo sredstvo ubrzava taj proces i akvarijum se brze isciklira. Sredstvo treba sipati u dehlorisanu vodu u nov akvarijum, a preporucuje se i posle upotrebe lekova koji uticu na bakterije.
Posle upotrebe lekova i zavrsetka terapije, potrebno je lekove odstraniti iz vode. To se vrsi delimicnom zamenom vode i posle nje dodavanjem aktivnog uglja. Kada su se lokovi potpuno odstranili iz vode onda moze ponovo da se doda nitrivek ili slicni preparati.