Mirna gupika

aXilos

New Member
23 Februar 2010
21
0
1
Vrsac
Jedna gupika mi je jako mirna vec 2 dana. Stalno se skriva. Ne uzima hranu jedino ona... Prodje pored listica hrane i ne uzme ga...
Pretpostavljam, koliko sam citao, da je bolesna, ali od cega? Ovo mi je prvi put da mi se neka ribica razboli pa ne znam sta da radim niti od cega boluje? (ako je bolesna uopste) Znam da je pre 10 dana zatrudnela pa ne znam ima li to kakve veze.

Da li da je prebacim u neku teglu od 5l (imam i grejac i pumpu sa filterom kao i svetlo)?
 
Ako imas uslova prebaci je,pa je isprati par dana.Obavezno je prebaci u toj vodi u kojoj je i da budu isti uslovi kao u tom akvarijumu.Posmatraj je i procitaj na forumu imas opisane mnoge bolesti pa ces mozda dobiti ideju sta joj je.

Mislim da njeno mirovanje nema veze sa trudnocom.
 
Sada je OK :D

Menjao sam juce i danas vodu u akvarijumu jer sam procitao negde da to moze biti uzrok tako da je danas par sati posle izmene vode zivnula :ebote:

Nemam pojma sta joj je bilo... Danas je ceo dan stajala iza grejaca sakrivena, cak i kad sam lupio o staklo blizu nje skoro pa da nije reagovala. Neverovatno kako ucestala promena vode moze da deluje dobro!
 
Mislim da bi trebao malo da izanaliziras tu situaciju. Promena vode nema nikakve veze OSIM ako je tvoja voda zagadjena.
Mi u akvaristici bas I menjamo vodu radi toga. Znaci nesto izaziva zagadjenje, obicno su to nitrati.
Eto razmisli malo koliko hrane ubacujes, koja je ucestalost promene vode, koliko cesto cistis akvarijum itd.
 
Ne znam sta se desava sa tom gupikom. Sve ostale su OK.
Nju sam prebacio u manji akvarijum pre 2 dana gde je sama. Tu je zivahna za razliku od velikog akvarijuma gde je cesto mirovala. Ali i dalje ne jede. Zapravo, kada joj dam suvu hranu ona dodje do listica, uspe ponekad da ga zgrabi i retko koji da proguta. Uglavnom ga nakon jednog sekunda ispljune. Probao sam sa razlicitim vrstama hrane koje ostale ribice potamane odmah i kod nje ostanu na povrsini ili u akv. i ne pojede ih... Uglavnom ne uspeva da zgrabi listic, ide ka njemu i kao zine i promasi ga :ebote: Kao da ne vidi dobro -.-
I jako jako je mrsava tako da mislim da ce uskoro uginuti :( Spolja nema nikakvih tackica niti bilo cega cudnog. Sve je kao normalno samo sto ne jede i jako je mrsava.
 
Jako je tesko odrediti od cega boluje ali jedno je na zalost izvesno, ako ne jede verovatno joj je kraj blizu.