Mrest makropoda

reci nam malo koliko je star par? jel se vec mrijestio? i kada zadnji put?

.... i koja je ono biljka gore? ceratopteris? :?
 
Ovako, par je kupljen pre oko godinu dana, samo je ?ujak mladji od enke, kada sam ih kupio bio je duplo manji od nje. Prodavac mi je rekao da je to zbog toga to zbog svog kolorita se mujaci bre prodaju od enki, pa enke tavore i po par meseci u radnji. Tako da je moguce da je ona starija od njega par meseci.

Dosada su u zajednickom akvarijumu preteno vie mlatili jedan drugog, a po neki put i barbuse, ali nisu pokazivali nikakav interes za mrest, niti je mujak pokuavao da napravi gnezdo. Poto je enka evidentno puna ikre, mislio sam da bi im trebalo dati ansu, pa videcemo.

Veliko hvala Octopusu za pozajmljivanje prostora u njegovoj odgajivacnici za smetaj istih i za trud.
 
hmmm ... s vremena na vreme uzmem par makropoda za svoj akvarij, i parvih par tjedana intenzivno se mrijeste svaka 2 tjedna(u zadruznom akv. tako da leglo svaki put propadne), sto ti velis da kod tebe nije slucaj, bas me zanima daljnji razvoj situacije...
 
Trenutno je sledeci razvoj situacije. Mujak je u toku dananjeg dana poceo da pravi gnezdo, enka izgleda da redovno dobija batine, to je neto to je kod dvodihalica neminovnost. Nadam se da ce otprilike za vikend trebati da nastupi ono glavno.
 

Attachments

  • makropod004.jpg
    makropod004.jpg
    42.5 KB · Pregleda: 60
  • makropod005.jpg
    makropod005.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 73