Napokon sam nasao forum o terariofiliji.

Kolera

Member
8 Oktobar 2008
66
0
6
Kao sto stoji u naslovu, napokon sam nasao forum o terariofiliji, gde mogu razmeniti misljenja, dozivljaje pa i savete sa drugim osobama ( mojim zemljacima ) koji dele isti hobi.

Da pocnem sa predstavljanjem. Zovem se Sasa, imam 36 godina, rodjen u Parizu, zivim u njegovom severnom predgradju ( 25 km ).
Odavno sam obsednut sa reptilima, posebno sa zmijama.

Dok sam bio mali i ziveo sa roditeljima, nije mi dozvoljeno da udjem u aktivnost terariofilije. Kada sam zavrsio sa skolom, zaposlio se, i nasao sebi kucu, tada sam zapoceo i terariofiliju, evo sada punih 15 godina.
Kao svaki pocetnik ( vecinom ), poceo sam sa Pantherophis Guttatom. Svaki terariofil ce potvrditi, kada se pocne, tesko se zaustavi. Nakon 2/3 godine, nabavio sam svog prvog Boidea, BCI ( Boa Constrictor imperator ), pa prvog Pithonoidea, Pythona Regiusa Mojavu, itd, itd, itd ...

Danas sam sretni posednik ukupno 61 ne otrovnih zmija i 8 otrovnih.

Ovde u francuskoj, podlezemo razno raznim zakonima o posedovanju kategoricnih zmija, i sve ih posedujem. Sve vrste dozvola, za koje sam morao preci oko 500 sati kurseva da bih dobio sve te deklarisane i evidentirane dozvole. Bile su mi potrebne, jer svako osiguranje mi je trazilo tu dokumentaciju da bi me osiguralo.

Sada, u ovom postu cu nabrojati samo vrste neotrovnih zmija koje posedujem, jel neznam dali administratori foruma dozvoljavaju govor i razgovor o otrovnicama. Ako dozvoljavaju, nacemo se onda u kategoriji Terariofilija, gde cu vam u slikama predstaviti moje ljubimce.

Sto se tice ne otrovnih, posedujem vrste:

- Pantherophis Guttatus, vise faza
- BCI ( Boa Constrictor Imperator ), vise faza.
- BCC ( Boa Constrictor Constrictor ), Surinamska faza.
- Epicrate Cenchria Cenchria Gvijana.
- Pythone Regius, vise faza, od klasicne, sve do vise vrsta Ball Pythona pa do Blood Pythona.
- Pythone Retikule.
- Pythone Molure.
- Pythone Carpet, medju kojima vise Morelia Mc Dowelli, Morelia Spilota Variegata Irian Jaya, Morelia Spilota Chenei, Morelia Bredli, Morelia Viridis ( 2 lokalnosti ukupno ) i skoro dugo trazen, Morelia Darwin.

Van zmija, posedujem takodje par Pogone Viticeps, koji su mi do sada dali dosta bebica.

Nadam se dobrom druzenju i razmeni saveta u ovoj birtiji, gde se mozemo naci uz dopunu prezentacije u podfurum Reptili, gde cu uz slike vam predstaviti sve moje ljubimce i instalacije.

Pozdrav svima i hvala na paznji. :)
 
:welcome1:

Veoma impresivna kolekcija sa velikim stecenim iskustvom. Licno ce mi biti zadovoljstvo gledati kroz slike prezentaciju tvojih reptila.

Jos jednom, dobrodosao i prijatno druzenje u ovoj birtiji:ziveli::cool2:
 
Mislim da je odlico sto postavljas slike ali mi se nikako ne dopada sto su slike van ovogas servera. Imali smo vec slucaj da se slike obrisu sa drugog servera pa cela tema ostaje nekako prazna. Nista te nekosta da posaljes slike na ovaj nas server i tako obezbedis da su pristupacne i u buduce. Ako nisi siguran kako to da uradis evo ti objasnjenje koje sam napisao http://www.beke.co.nz/threads/kako-postaviti-slike-uputstvo.1689/

Eto tako pa samo napred bez uzdrzavanje :)
 
Mislim da je odlico sto postavljas slike ali mi se nikako ne dopada sto su slike van ovogas servera. Imali smo vec slucaj da se slike obrisu sa drugog servera pa cela tema ostaje nekako prazna. Nista te nekosta da posaljes slike na ovaj nas server i tako obezbedis da su pristupacne i u buduce. Ako nisi siguran kako to da uradis evo ti objasnjenje koje sam napisao http://www.beke.co.nz/threads/kako-postaviti-slike-uputstvo.1689/

Eto tako pa samo napred bez uzdrzavanje :)

Servimg.com je odlican server Bobane... Za ovih 5 godina kako ga koristim, nisam nikada imao nikakvu primedbu ili izgubljenu fotografiju. U svakom slucaju, ako primetim problem, ubrzo cu preneti slike na vas server. ;)

Pozdrav.