Nasa crvenouha kornjaca

Mirka

Member
9 Decembar 2004
858
0
16
63
Beograd
Zaslugom jednog neodgovornog momka ova simpaticna zivotinjica se nasla u nasem domu i trajno zauzela svoje mesto. Prvi put se srecem sa kornjacom i nisam nesto upoznata sa detaljima drzanja. Procitala sam nesto po forumima tako da sam joj koliko toliko obezbedila bar osnovne uslove.

Nalazi se u terarijumu (bivsi akvarijum :sorry:) ima prostora i za plivanje i za izlazak van vode jer je postavljena jedna grana i par kamenova. Vodu filtrira jedna mala potapajuca pumpica (bolje i ona nego nista), UV lampu naravno da nemam ali sam postavila jednu obicnu ispod koje ona voli da se izlezava kad izadje na suvi deo. Mislim da je to ON, po nekim pokazateljima koje sam procitala mada nisam bas sigurna.

Hranimo je suvom hranom za kornjace. Insekte i mrtve ribice nesto ne voli tako da i ne pokusavam da joj to ubacujem. :mrgreen:

U sustini to je jedan simpatican stvor i svakim danom mi je sve interesantniji i zaokuplja paznju i simpatije.
 

Attachments

  • DSCN4183.jpg
    DSCN4183.jpg
    35.6 KB · Pregleda: 29
  • DSCN4181.jpg
    DSCN4181.jpg
    68 KB · Pregleda: 29
  • DSCN4179.jpg
    DSCN4179.jpg
    87.7 KB · Pregleda: 30
  • DSCN4180.jpg
    DSCN4180.jpg
    55.7 KB · Pregleda: 29
Paaa kornjaca je za moj pojam o kornjacama prilicnooo velika, tj nije bas mala kao one sto se kupuju u radnjama. Aqua- terarijum je 35*35*40. I nije neka velicina ali joj daje puno slobode za plivanje i ona to dosta koristi.

i zaboravih, cesto je iznesem napolje na sunce. Procitala sam da je to dobro za nju zbog stvaranja nekih vitamina. Ili sam u zabludi????
 
Moj komsija je pustio crvenouhke jos proletos u jezero i njegova tetka se klela da ih posle mesec dana videla u jezeru, koje jeste malo, ali je pitanje da li su zaista prezivele sniske temperature koje im bas ne prijaju, oticicemo do jezera i pokusati da ih nadjemo, ulovimo, jer sada krece sezona dvorisnih jezeraca i fontana, pa mogu tu da budu celo leto, inace potvrdjujem da su zivotinje specificne po svojoj naravi koja coveka ne moze ostaviti ravnodusnom, narocitio kod hranjenja belim mesom koje smo im komsija i ja davali iz ruke, pazeci sopstvene prste itd. itd, prici nikad kraja :sampion: