Nesto oko Barbusa...

Iwek

Member
20 Oktobar 2007
42
0
6
Treba da stavim odraslog (mislim da je u pitanju Hoplosternum thoracatum oko 15cm, slikacu ga ovih dana) u Aq sa Barbusima Tetrazon jer je postao prevelik za Aq kod mog druga.
1. Hoce li ga Tetrazoni urnisati ili ce biti mirni
2. Interesuje me jesu li i Barbusi Conchoniusi (Rozi) skloni napadima i grickanju kao i Tetrazoni
3. Da li su svi Barbusi po naravi (nezgodni) isti?
Ja postavih vise pitanja:lol: .... pa ko moze da ogovori ;)
 
Cini mi se da je taj torakatum preveliki i za tvoj akvarijum. Vodi racuna...jer ces i ti verovatno pozeleti da ga se oslobodis ali ces mu tesko naci dom, akvarijum pogodne velicine za njega.

Jedan moj prijatelj ima 24 barbusa i po njegovim recima, a i ja sam licno videla, niti su agresivni niti maltretiraju ribe dna. Taj akvarijum je dobro ubiljen. Sve tri vrste barbusa on ima u jatima preko 7 kom tako da se oni samo "zabavljaju" medjusobno.

Ja nemam licnog iskustva sa barbusima i samo ti prenosim sta sam videla u njegovom akvarijumu i njegova iskustva sa tom vrstom riba. Cinjenica je da se ribice razlicito ponasaju u razlicitim akvarijumima sto zavisi od nekih drugih cinjenica (okruzenje i uredjenje akvarijuma u kome su).

Kako ti napreduju biljke?
 
Tetrazoni su izgleda u borbi za prevlest nad teritorijom, posto se 2 muzijaka krvljaju medusobno. Kada jedan pobedi onda sve Tetrazone otera u drugi deo Aq, a sa ostalim ribama ama bas nista, kao da ih i ne primecuje niti one njega. Kada sam napasnika odvojio u drugi Aq sa jos 3 tetrazona onda su se druga 2 pocele boriti. Znaci oni ne diraju druge ni kod mene sem kada donesem nove i stavim u Aq i to traje taj dan. Izvini Mirka, a sta ti znaci ono UBIJEN Aq?
 
Taj akvarijum je dobro ubiljen.
??????????:cool2:


Novo ubacene ribe su obicno interesantne za starosedeoce pa su ne retko izlozene maltretiranju istih. Kad bi se mogo izvesti ubacivanje novih riba i neposredno posle toga gasenje svetla u akvarijumu, njihov dolazak mozda ne bi privukao paznju kako kad se to radi u osvetljenom akvarijumu. Ovo je malo teze uskladiti, pa se desava sta se desava.....

Izvini Iwek pitala sam te...kako napreduju biljke? :rofl2:
 
Mmmm, moze ali malo kasnije. Saznao sam o pitanjima koja sam postavio sve sto me je interesovalo:hej: