Nova kuca skorpije

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Majka koja je skoro dobila 20 malih skorpioncica prebacena je ponovo u terarijum sa novim uredjenjem.

Nadam se da ce vam se svideti novo uredjenje koje jos nije definitivno zavrseno ali morao sam da je sto pre prebacim kako bi imala veci komfor...:D


Evo i fotki...



skorpion1.jpg

a ovo je tek oporavljena od porodjaja mlada majka ...:)




skorpion5.jpg
 
Moze , kako da ne moze...;)

Dimenzije terarijuma su:

duzina - 45 cm
sirina - 27 cm
visina - 30 cm


Podloga je kokosov treset sa razlicitim debljinama na pojedinim mestima jer nameravam da dopunim scenografiju terarijuma sa jos bilja i ostalog dekora:)

Pozadina je plasticna (crna reljefna od AquaEl-a )



 
Postavicu i ja deblji sloj ali kada sve kompletiram od dekora. Morao sam malo da ubrzam prebacivanje zenke jer je bila u dosta manjem prostoru.


 
Da istina je , neki je koriste i kao akvarijumsku biljku jer moze dugo da opstane pod vodom. Inace ,mozes da je nadjes u nekim parkovima i dvoristima ...bas je zastupljena dosta , nije je tesko nabaviti. ;)

Ja sam je vidjao bas u Pancevu :mrgreen:
 
Koje su odgovarajuce dimenzije terarijuma u kojem bi mogao da drzim dve skorpije?

Recimo, 60x30x30 cm ...;)

Naravno, tu se podrazumeva da se radi o dve odrasle skorpije . Za manje skorpije, ne treba veliki prostor cak sta vise, mogu se drzati u dosta manjim terarijumima.
 
Moj drug ima terarijum 120x45x40,jel odgovaraju dimenzije za drzanje dve odrasle skorpije ili dve manje skorpije ili je mozda prevelik?