Novogodisnje slavlje

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Dolazi nam Nova godina a to znaci da je moguce da ce mnogo ljudi da prodefiluje po nasem stanu, neki pomalo i u veselijem stanju. U takvoj situaciji je tesko da se sve drzi pod kontrolom pa je zato bolje da se pripremimo za takvu situaciju i da ne proveravamo onu poslovicu "bolje je spreciti nego leciti".

Akvarijum u stanu je uvek privlacno mesto i posetioci ga uvek rado obilaze a poneki mogu da dolju i do nekih famoznih ideja ili eksperimenta u kome nase ribice mogu i da nastradaju. Mislim da ne treba da proveravamo da li nase ribe obozavaju neku tortu posle pecenja i dobrog vina. Iz tog razloga mi treba da razmislimo malo i o tome i da sve uradimo da ne bi doslo da nekih nezgoda.

Prvo treba da prekontrolisemo da li je sva instalacija u redu, svi kablovi koji mogu da budu sakriveni da se sakriju a ono sto nemoze da se sakrije da se lepo slozi.
Opremu koju redovno koristimo (mrezice, hranu itd ) treba da stavimo van domasaja radoznalaca pa ce samim time i mogucih "sjajnih ideja" istih biti manje.
Ako je akvarijum otkriven postaviti neki pokrivac.
Udaljiti na neko pristojno odstojanje sve sto moze slucajnim obaranjem da padne na akvarijum.

Spisak ovih aktivnosti je razlicit i on se gradi na osnovu nase specificnosti. Ipak sve te radnje imaju neku zajednicku osobinu a to je da se obezbedi nas akvarijum i nasi ljubimci u novogodisnjoj guzvi i svako bi trebao da posveti malo vremena i tome.
 
Heh, ovo je vrlo korisno shto si nam napomenuo BObane. Zaista, takve mere opreza treba sprovesti, i nikako zanemariti njihov znachaj, specijalno za NOvogodishnju noc, a i za svaku drugu priliku kada imamo goste kod kuce. Imala sam tu nesrecu da dozivim loshu stranu ove priche, jednom prilikom kada je bilo dosta gostiju kod mene, a tu su bila i njihova deca. Bilo je dovoljno da ne budem tu sat vremena i da deca vec nahrane moje juznoamerichke ciklide hlebom!! Primetila sam tek sutra ujutro, kada sam upalila svetlo u ajvarijumu, naduvane "mrve" hleba. Chak i pored zamene vode, i hitne intervencije, u roku od narednih nedelju dana sam izgubila dva ramireza, a mesec dana nakon toga, josh jednog, i jednog apistograma kakatoideusa.Naduli se kao zabe i uginuli.. Dzaba sav moj bes, a kasnije zalost, nisu deca kriva, vec moja nemarnost, trebalo je o takvim situacijama misliti ranije, naravno, samo da mi je tako neshto palo na pamet, da moze da se desi ... :!:
 
Slazem se da su ovi problemi prisutni u toku Novogodisnjih praznika ali su ti probelmi prisutni i kod drugih slavlja , cak sta vise kod jedne obicene posete sa najmladjim narastajem. Zato uvek treba biti pripravan i na vreme obezbediti nase akvarijume od znatizeljnika.

Jedan od takvih nacina je prekrivanje akvarijuma za obicnim platnom. Nista se nece desiti ribama ako za to vreme dok traje neko slavlje, prekrijemo akvarijum i na taj nacin zaklonimo ribe od znatizeljnih gostiju. Naravno ,uz to jos mozemo da nagovestimo da akvarijum nesme da bude osvetljen iz nekih drugih razloga.
Ovakav nacin zastite nasih riba ,uradicemo samo u takvim slucajevima gde nismo sigurni da mozemo da imamo kontrolu nad gostima, a obicno to mogu da budu nesto vise veseli gosti ili oni najmladji i njihovo vragolasto ponasanjena na koje njihovi roditelji nemaju uticaja i koje moze da predje granice normalnog. Zato se u potpunosti slazem sa StarChaser, da ta deca nisu kriva. :wink: