Odgovarajuce staklo

To sa dnom iz vide delova se odavno radi, mada ako ide duplo dno ne vidim svrhu toga... ako ide jednostruko dno onda mi je logicnije. Sve u svemu ako ide dupla 15mm ili dupla 19mm, nema tu brige ni 1% :sampion:
 
Malo sam pricao sa covekom koji ce mi raditi aq. i on smatra da je dovoljno jedna 15 i jedna 19 za dno. Sad samo razmisljam da li da stavim dve 19, jer "kad ide june nek ide i uze".
 
Nisam ni mislio da se stavlja duplo zatp sam i predlozio da se izbegne i june i uze :lol: dovoljno je june ( 19mm)
A sto se lajsni tice one se i stavljaju kad se radi dno iz djelova.
Po meni je sigurnaija varijanta sa djelovima nego duplo dno.
 
Ja stvarno neznam, angazovao sam proverenog profesionalca koji je napravio bezbroj akvarijuma i na kraju cu poslusati njegov savet. Kad se bude uradjen aq izvesticu cenjenu forum kako je sve proteklo i sta je korisceno.
 
Bobane kako ti cistis staklo kada krpis akvarijum. Ustvari imali neki laki nacin. Neka hemija ili se ja jos uvek dzabe nadam?


Uh, ovaj post je star 5 godina :D, sada sigurno ima neko efikasnije resenje. Ja sam to radio na ovaj nacin, mozda ce nekom opet zatrebati :D. Stari silikon sam skidao koristeci zilet, skalper i petrolej. Prvo sto vise silikona skinem ziletom, zatim koristim neku grublju tkaninu (moze i sudnjer za sudove sa grubom stranom) i petrolej. Petrolej skida sav ostatak silikona sa stakla.
 
stara tema ko biblija i steta sto se nalazi ( pitaj boga ) negde na nekoj zadnjoj strani ...
lepio sam jutros svoj prvi akvarijum i susreo se sa jednim problemom ... vakum ili vazduh ( sad mi je sve jedno ).
naime, posto sam spojio sve stranice i vizuelno proverio svaki milimetar silikona i uverio se da je svud silikon uz ivice i da nema mehura u spoju, pristupio sam lepljenju lepljivom trakom ( 5 cm ) kako bi obezbedio spojeve .... ali ne lezi vraze, malo pre sam proverio spojeve i uocio da su se pojavili mehurici ( ali po sredini spoja , tako da ima silikona pri gornjoj i donjoj ivici stakla ) ... dal sam suvise zategao spojeve trakom ili sta neznam ? mehurici su se pojavili na vezi bocnih i donjeg stakla i to blize jednoj ivici i dijegonalno u odnosu na drugu bocnu stranu ... da ne bih previse pisao ( kasno je ), prilozi cu vam slicicu kako bi videli problem ....
inace ovakve teme ne bi smele da se nalaze bilo gde vec morale bi da budu udarne na stranici foruma ... predlog :cool2:
 

Attachments

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    6.6 KB · Pregleda: 22
Pa znas kako ovo je dinamicki sajt kao I svi ostali akvaristicki. Najnovije teme su uvek prve sto je I normalno.
Ako pogledas vuideces da ovakvih tema ima vise pa je sada pitanje kako bi to bilo ako bi sve takve teme zalepili za vrh. Moze to da se uradi jedino je pitanje potrebe.

Pretraga je ono sto resava sve ovo pa zato mislim da pozicija teme nije ni bitna. Evo sada je ova tema prva :)
 
slazem se da slicnih tema ima i uglavnom su tipa kao i moja pitanja ( otvoris temu sa problematikom a odgovor vec postoji ... :( ). e sad, Fauna je tako zapoceo temu, sa odgovorima koji muce vecinu pocetnika u akvaristici tj pri izradi aqkvarijuma i kao takva trebala bi da bude u posebnom delu. i ne samo ova tema vec i ostale teme koje nisu pokrenute kao "pitanje" vec kao odgovori. za takve teme trebao bi da se formira poseban boks u okviru tog pod foruma. npr. pod forum Bolesti, pa ispod boks( ili kako se to vec zove ... ) sa bolestima riba i onda ispod toga pitanja i odgovori. mislim da bi tako dosta pomogli samim korisnicima i ujedno doveli u red pod forume.
sad neznam da li je to tehnicki izvodljivo i da li ste u mogucnosti za takav poduhvat .
u svakom slucaju ovo je samo predlog sa dobrom namerom ... :ziveli:
a evo i da dopunim sa jednom slikom ( u slucaju da nisam bio jasan ili precizan ili ... )
 

Attachments

  • Capturel.JPG
    Capturel.JPG
    87.4 KB · Pregleda: 24