oko neonke

KOJOTI

Member
27 Novembar 2008
182
0
16
41
Beograd
primetih malo pre jednu neonku zavucenu ceo dan ispod Ludvige,isteram je napolje na cistinu i primetim na oku kao neka providna skrama vidi se samo kad je gledam od napred,sa strane se i ne primecuje.KOji lek,sta da uzmem,ako uopste doceka sutra,jer je iz ture neonki koja je pre par dana stigla u aq.
 
Vrlo cesto se desava da ribe prilikom transporta ostete roznjacu oko i tada ti vidis to kao malo zamagljenje. Uz malo metilen plavoga sve ce da nestane nakon par dana.

Druga mogucnost je bakterijska infekcija. Antibiotik u hranu, metilen plavo u vodu i sve se zavrsi na obostrano veselje.
 
hvala zemljak,ali se sve samo resilo,uz pomoc par kapi metilen-plavog naravno.Malopre sam je vratio u veliki akva,pa cu je pratiti ovih dana.
 
samo antibiotik i nista drugo

Ako nesto treba izbegavati onda je to antibiotik. Sve je to nagadjanje, koja je bolest, da li su uopste bakterije itd. Cak i da jesu bakterije mi nemamo apsolutno nikakve mogucnosti, mislim na uslove, da odredimo koje su u pitanju. To nisu bicari pa da obliki, velicina itd moze da nam bude neki pokazatelj. Toga nema u svetu bakterija i tu je sasvim druga procedura u odredjivanju roda ili vrste.

Opet da ponovim to je sasvim van svake mogucnosti nekog hobi akvariste. Iz tog razloga metilen plavo kao antiseptik je u akvaristici sasvim prihvatljiv a antibiotik je samo tombola. Na nasu srecu antibiotik sirokog spektra moze da znatno uspori razvoj bakterija i da da neophodno vreme ribama da svojim imunim sistemom prebrode nastale poteskoce.
 
slazem se sa bobanom,jedino sto mi mozemo da utvrdimo,ako imamo mikroskop,gencijan-violet,kederovo ulje i jos par rastvora,to da li su u pitanju gram+,ili gram- bakterije,mada i to je nesto,jer koriscenjem antibiotika sirokog spektra cesto se ubijaju kolonije korisnih bakterija,a neki od patogenih sojeva postaju rezistentni i stvaraju vece probleme.Tako da cu uvek biti pre za pokusaj laganog lecenja i veru da ce se riblji imunitet sam izboriti sa tim,negoli za koriscenje antibiotika i to jos akvaristickih.Nisam bas siguran da Tetra i Sera mogu da imaju kvalitet velikih farmaceutskih kompanija ciji antibiotici imaju izuzetno preciznu koncentraciju i poluvreme raspada sto je kod lecenja antibioticima najvaznije.
Jos jedna stvar vezana za bakterije je da lecenje mora da traje vise dana jer ne ubijaju svi lekovi spore bakterija,u tom slucaju lecenje bi trebalo izvoditi tako da se jedan dan deluje lekom,a zatim dan pauze pri cemu treba povecati temperaturu da bi doslo do klijanja spora,pa ponoviti lek,i tako par puta.
I da, ono sto Boban radi(mislim na uklanjanje tumora)nemojte pokusavati kod kuce,a tebi Bobane svaka cast,za to je potrebno mnogo znanja i iskustva!!!!!!!!!!!!:hej: