Pad zebrice i paraliza

Mirka

Member
9 Decembar 2004
858
0
16
63
Beograd
Na nasu nesrecu prilikom hranjenja ribica, jedna slajer zebrica (odrasla) je iskocila iz akvarijuma i ledjnim delom, neposredno iza glave pala na ivicu otvorene fioke (pronasla sam vodu i trag od krljusti) o posle vracanja u akvarijum nije bila u stanju da pliva. Ziva je , izdvojena u mrezici, ali veoma slabo pokrece peraja, nagnuta je na jednu stranu i nije jela uopste posle pada.
Da li je pad mogao da dovede do takve povrede (kicme) da je doslo do neke vreste njene paralize?
Kakva je prognoza takvog stanja ribice?
 
uh, Mirka to je sve relativno...naalost ti ne bih mogla puno prognozirati, ali ako ne jede i teko pliva, ne znam ba da ?e od nje neto biti.
Kada sam prije pola godine selila akvarij, dok sam vra?ala ribice u novo postavljeni akvarij isko?ila mi je convict goby (ribica koja je slicna jegulji ili murini po obliku tijela i ima oko 20-ak cm...?ulo se i jako tup, nasre?u pala je na parket, odmah sam je zgrabila i vratila u akvarij-nije imala nikakve posljedice, daleko od toga, iva je i zdrava.
 
Da Jasenka, da je ta ribica pala direktno na pod mislim da ne bi bilo posledica kao i u tvom slucaju. I par gupija koje su iskocile ali na ravnu podlogu je i dan danas zivo.

Ovde je nesrecna okolnost pad na ivicu fioke (koja je moze se raci, ostra) i da je ustvari ta ivica nanela povredu te tezine. Kad bi takav pad uporedili sa padom nekog tezeg tela (da ne kazem coveka) sa te visine, i sa tom brzinom kretanja,mislim da bi posledice bile definitivno kobne.

Svesna sam da prognoza nikako ne moze biti povoljna. Iako je to jedna od najrasprostranjenijih ribica u slatkovodnoj (i ja ih sama imam i neznam koliko) zao mi je gledati je kako se muci onako, moze se reci paralizovana. :cry:
 
Nadam se da ce se izvuci.
Meni je jednom zenka Ksifoa iskocila kad sam bio vadio sve ribe iz velikog akvarijuma u manji, ne secam se zasto sam to radio, valjda sam imao neki valjan razlog :D

Kad sam ih vratio primetio sam nesto cudno i onda skontam da mi fali ona, trazio sam je svuda i napokon nasao ispod stola. Brze sam je ubacio u vodu ali sam primetio da se jadna vec pocela kao sufiti, jadna ko zna koliko je bila na suvom. Ja je vec bio otpisao a ona me iznenadila i prezivala to i posle ima male itd.
 
Jedna radosna vest. Ribica je danas proplivala, ne bas onko kako je bila ranije vesela i brza, ali proplivala.

Nadam se da ce se ipak sve dobro zavrsiti. :D

Pozdrav. Mirka.
 
Dane iako smo ti i ja tako lepo navijali da se sve dobro zavrsi ipak nije tako kako smo zeleli :cry:

Iako je juce plivala, cak i uzimala hranu, danas je onemocala i ..... neznam sta ce biti...