Papagaji

Znaci da jaja nisu bila oplodjena ili je zenka cesto ustajala sa jaja tokom lezanja na njima. Zanima me da li si uspeo da vidis pre nego sto je zenka pocela da nosi jaja , da se muzjak pari sa njoim? Ako muzjak nije "gazio", jaja su verovatno neoplodjena. Zato sacekaj jos par dana, pa izbaci jaja iz gnezda i sacekaj drugo nosenje. Nadam se da ce u drigom nosenju biti sve ok.:)



 
Sto se tice lezanja sve je bilo ok, nije cesto ustajala ili bar ja nisam video. Inace video sam da se pare pre nego sto je polozila jaja. Jedino ostaje da su jos mladi. :|
 
Mogu da budu mladi ali to nije razlog da ne mogu da imaju plodna jaja. Muzjak moze postati plodan i sa 8-12 meseci ali je pitanje kako "gazi", da li uopste oplodi zenku. Treba da pratis i da imas iskustva da prepoznas kada je parenje bilo uspesno. Cesti su slucajevi da mladi muzjak bezuspesno "gazi" zenku .;)


 
Sjajno!:):sampion:

Nemoj ih sada fotografisati, da ih ne uznemiris ... Sacekaj da se izlegu svi i da malo operjaju , pa tek tada snimi. ;)

Ja pijem guaranu ...ako castis:lol:
 
Izleglo se jos dva pileta, ukupno 4. :) Ima 2 jaja koja se nisu izlegla, verovatno su ne oplodjena, bilo je ukupno 6 jajeta nisam dobro video onog dana tj. nisam otvarao gnezdo samo virnuo kroz ulaz u gnezdo. Trenutno su okupirani malisanima, preko dana se necuju, cak i ne pevaju. Zenka je uglavnom u gnezdu izalazi na kratko da protegne krila, a kad je u gnezdu hrani je muzjak.
Izvinite za los kvalitet slike. :oops: Slikano je mobilnim na brzinu jer je nastala velika dernjava kad sam otvorio gnezdo.

[Broken External Image]:[URL]http://img122.imageshack.us/img122/2959/dsc00304pj7.th.jpg[/URL]

[Broken External Image]:[URL]http://img511.imageshack.us/img511/3668/dsc00305zb6.th.jpg[/URL]
 
Necu ih vise uznemiravati. Morao sam da iskontrolisem gnezdo, a mobilni mi bio pri ruci pa sam iskoristio priliku da ih uslikam.
 
Hej, malisani super napreduju poceli su da dobijaju zelenu boju, sad su prave male ptice. :) Jos uvek ne izlaze iz gnezda pa se ne usudjujem da ih ponovo uslikam jer su pri prvom slikanju "roditelji" bucno protestovali.

:hej:
 
Savetovao bih te, da mlade razdvojis cim budes mogao i da ih premestis u posebene kaveze (razletalice) . U tim kavezima pokusaj da sto vise kontaktiras sa njima , da im dajes hranu iz ruke , da se malo igras sa njima jer ces tako vrlo lako pripitomiti mladunce . Ako neko zeli da pripitomi papagaja i da ga nauci nekim trikovima najbolji trenutak je bas taj, kada se tek razdvoje od roditelja. ;)