Peroblem sa malcima ancija

n.ekv

New Member
27 Februar 2007
17
0
1
38
Barajevo
ivana-whiteshepherd.weebly.com
Dešava mi se to već neko vreme... Od 10 mrestova ancija , samo 3 su uspela (u pitanju su različiti parovi u različitim akvarijumima). Naime, kad malci počnu da plivaju, kad potroše žumančanu kesicu, kao da ne jedu, ne budu naročito aktivni i u roku od 10ak dana svi uginu. Kod nekih mrestova se desi da požive malo duže, nekada nekima budu naduveni stomaci, nekima budu usukani stomaci... Od hrane dobijaju bareni spanać, kelj... Dakle, biljnu hranu.

Ima li neko ideju šta bi to moglo biti i kako tome doskočiti?

p.s. Još jedno zapažanje - jedan mrest sam polovinu ostavio u akvarijumu gde su se rodili, polovinu sam prebacio , spojio sa drugim nekim mrestom ... malci iz prvog su živi i lepo jedu, aktivni, dok su u tom drugogm svi uginuli, iz oba mresta.
 
Veliki problem i prakticno neresiv.
Imao sam isti problem i glavna sumnja je bila na crevne parazite koji su roditelji preneli na potomstvo.
Probao sam celu paletu lekova i ribljih i onih za ljude i zivotinje ali nista nisam uradio. Na kraju zamenio sam parove za mrest i problem je nestao.
Ako neko ima bolju ideju sta bi moglo da bude neka je izlozi pa da je razmotrimo.
Napominjem da su parovi anc. u pocetku davali normalno potomstvo i da se problem kasnije pokazao tako da sam iskljucio genetske faktore.
 
Hvala na odgovoru. Meni je interesantno i to sto sam primetio da to ima veze i sa time u kom su akvarijumu malci... da li tu akvarijum bude zarazen, sta je, nije mi jasno. Desavalo se da ako premestim par u drugi akvarijum na mrest - u prvom propadnu malci na taj nacin, a u drugom akvarijumu , od istog tog para ne propadnu. Da napomenem da su akvarijumi isciklirani i sasvim dobro čisti, tj higijenski uslovi su na nivou. Mislim se da ocistim sve ribe baktopur direktom.