^^Pink^^

^^Pink^^

Member
26 Avgust 2007
61
0
6
www.montenegrogirl.co.nr
Pozdrav svima na forumu.
Evo da i ja kazem da imam dva akvarijuma, jedan 125l i drugi oko 30l.
Mesovite ribe, evo nekih od njih...skalari, crne tetre, kraljevske neonke, ancistruse, crvene kardinale, borce mislim da sam sve nabrojala:)
Kad se proracunam evo mene opet:mrgreen:
 
Pozdrav i tebi i dodbrodosla na forum.:hej:

Vidim da imas dva akvarijuma, pa ne bi bilo lose ako moze , da se fotkom pokazu.

Zelim ti prijatno druzenje na forumu i pisemo se. ;)


 
Evo i slicica:)
3cc3dc28a2cd24873027f5ea8e44ae90.jpg

c5efda3d1b8a8bc96bd86ab982def87d.jpg
 
Willkommen Pink

Lepi akvarijumi, posebno mi se svidja prvi i aranzman sa kladoforom.
Slobodno pisi na forumu i nadamse lepo druzenju takodje.
pozdrav
 
cao Pink (Pink sa nekoliko kukica :mrgreen: )

Dobrodosla sa svojim lepim akvarijumima. Super si naslagala ono kamenje u prvo prikazanom akvarijumu. Biljke izgledaju zdrave i napredne-znaci dobro se staras o svemu.

nadam se da ce ti se ove stranice svideti.

:D
 
Dobrodošla :)
Sintelonovi su dobri, ali je tepih od kladofore ipak poseban i upečatljiv detalj jednog sa ukusom uredjenog tanka.
Nadam se lepom druženju ovde. :hej:
 
Hvala vam na dobrodoslici, bas ste me fino docekali...cmok za sve kao mali znak paznje...
A akvarijumi su nasi tj. moji i mog muza, on se malo vise stara o tome(to bi coa mogao da zna) ali sam i ja aktivno pocela uz njega:)
Za kupovanje i raspored trave, kamenja i odabir ribica je moj problem:)
Jos jednom hvala puno:ziveli:
 
Ajde neka mi neko kaze jeli ova plivajuca trava dobra ili mozda malo smeta ovoj posadjenoj da se normalno razvija...
Plivajuca trava raste nenormalnom brzinom, i fino izgleda a posadjena isto ali puno sporije, jeli to dobroo da ostane tako ili da je micem ?

d882f5687402a595c7e13c42ad8fa7ab.jpg


I evo kako to izgleda...
d49c087f81deb0800d7b08c36e14ba66.jpg
 
Ne vidim dobro sta je u pitanju, cini mi se da je socivica (?). U svakom slucaju povrsinske biljke su i dobre i lose, dobre su jer trose direktno iz vode sastojke koji mogu smetati ribama a lose je sto kad ovako narastu kradu svetlost biljkama sa dna.Kompromis je najbolje resenje. Zahvati svremena na vreme mrezicom po povrsini i odstrani deo socivice kako bi svetlo prodiralo i do biljaka na dnu.
 
Bio sam totalno zbunjen ovom zadnjom fotkom sto je pink postavila :confused::D

Nisam mogao odamah da se orjentisem i shvatim da je to fotka iz pticije perspektive ,od dna prema povrsini vode. Gledao sam i nisam mogao da dodjem sebi o kojoj vrsti biljke se radi.:lol:

Naravno da se radi o rodu Lemna a sada koja je vrsta, to se po fotografiji ne moze odrediti . Pored Lemna minor u nasim vodama postoje i druge vrste kao sto je Lemna gibba, Lemna minuta, Lemna turionifera i td... ali da verujemo Coa-i na rec , da se ovde radi o Lemna minor.:D

Kao sto je rekao Eddie, ovu biljku treba kontrolisati u akvarijumu.
 
Biljku sam nabavila na sledeci nacin.
Kad sam u ebay-u narucila zelene loptice uz njih je doslo samo nekoliko malih listica ove plivajuce biljke.
I ja rijesim da stavim to tako u akvarijum bez da ih odstranim.
Ona tako lijepo pocne da se razmnozava i da pusta neke repice koji vise.
Ova trava raste tom brzinom da ja sedmicno micem sigurno po pola ovog sa sllike.
Tako da ja ni ne znam kako se zove, a kamoli sta sa njom treba raditi, tako sam vremenom naucila da polako micem neki dio koji mi se cini da smeta, ali nisam znala dali ona steti ili ne...
Hvala vam punooo;)
Coa, kontrolliere ich dieses schwein, danke für die namme und sorge :hej:

Evo slike kako to izgledai odozgo :)
d740007e689c1edd7499a4112bd06890.jpg
 
Akvarijum pun suza :(

Akvarijum pun suza...

Kako to izgleda kad se akvarijum napuni suza, evo nekoliko slika nedovrsenog zida sa kojeg ce da padaju suze u akvarijum.
Tako da cemo imati akvarijum pun suza.
Nije sve dovrseno ali postavicu slike sta je uradjeno do sad, pa za koji dan cete imati prilike da vidite sve komplet.



[Broken External Image]:http://i197.photobucket.com/albums/aa68/djavoizkrsa/DSC02795.jpg


[Broken External Image]:http://i197.photobucket.com/albums/aa68/djavoizkrsa/DSC02806.jpg
[Broken External Image]:http://i197.photobucket.com/albums/aa68/djavoizkrsa/DSC02811.jpg

[Broken External Image]:http://i197.photobucket.com/albums/aa68/djavoizkrsa/DSC02816.jpg