Pirane biljozderi zajedno sa drugim ribicama ???

ZOZO

Member
15 Novembar 2004
65
0
6
Skopje, Makedonija
Evo nova tema dali mogu da Pirane biljozdere da zive sa drugim ribama.
Kada se radi o piranama biljozderima nazvanih PAKU koje sam imao bez problema su ziveli sa drugim ribicama i to skalarima i zlatne ribice. PAKU sam uzeo greshkom jer dok su male skoro su identichne u izgledu kao i mesozderne pirane P. Nattereri ili crvena pirana. Pa sam stavio skalare i zlatne ribice kao hrana za njih. Ali kako je vreme prolazilo PAKU je narastao ali nije hteo da ih pojede pa su i oni porasli. :shock: Zlatnim ribicama nije falilo ni delich od peraje. Paku nije bash bio zainteresovan ni za biljke osim za one nove i problematichne normalno. :x Ja kupm novu biljku i probam da je zasadim a oni bash tu vole da grickaju. :evil: Hranio sam ih mljevenim telechim mesom pomeshano sa ribu i spanacha i neke druge stvari U stvari to je bila smrznuta hrana za diskuse. Jeli su kao ludi i rasli mnogo brzo kao i sve pirane.
 
Pa kako da nemogu da se drze samo je pitanje da li ima smisla.

Sve te ribe su uglavno velike ali su i veliki plasljivci. Uvati ih takva panika da se potpuno izgube. Pored toga one se osecaju mnogo bolje u grupi pa je to jos jedan pokazatelj da nije bas dobro da se mesaju, pogotovo ako je akvarijum manji. Bolje je da se stave vise primeraka iste nego da se izmesaju.
One su i biljozderi i to rade zdusno a istina je da jedu sve. S obzirom na njihov probavni sistem nisam siguran da je dobro da se preterano hrane mesnatom hranom. Ja ih uglavnom hranim sa hranom namenjena ciklidima jer je zgodna, zatim sa flake hranom a i flake hrana za zlatne ribe je ok. Pored toga ponekada ubacim i malo biljaka koje one pojedu u slast. Barena blitva, koju iseckam na sitnije delove im je isto tako omiljena hrana.

Evo jos jedna takva riba. Slika je vec objavljena ovde ali da je izvucem iz zaborava:

DSC03410.jpg
 
"Paku" i "crvena pirana" su vrlo slichne kada su male posle kad odrastu vidi se razlika. Mada i kad su vrlo male vidi se razlika po ustima i tu nema dileme ko je ko. Zabuna nastaje samo ako neko nije video nikad jedne ili druge pa kad donesu paku misli da je prava pirana (kao ja na primer :x ) ali kad jednom vidish pravu piranu onda sve dileme nestaju. :D PAKU ima usta kao kod babe bez zuba i donja usna je u istu liniju sa gornjom chak i malo je uvuchena dok pirana ima donju usnu izbachenu napred i izgleda kao buldog.