Pomoć oko akvarijuma

Pozdrav :) Uzela sam za onaj moj mali akvarijum mali sunđer filter i vazdušnu pumpu. Sada imam i dve gupi ribice, par, i jednu biljku, rečeno mi je da se zove limun ili tako nešto. Zlatnu ribicu ću moći da udomim za koji dan. Moje pitanje je da li sada imam uslove za čuvanje barem gupi ribica, jer kod mene nema da se nađu WCM?
 
A koliko bih smela da ih čuvam na moju litražu? I da li bih mogla da im ubacim još neku vrstu ribice? :)
Imam i puža jednog. Da li je ok da ga čuvam?
 
Last edited:
Mozes da uzmes jos par Gupika, jer videces i sama bice tu vrlo brzo puno beba. Ne bi bilo lose da nabavis neku plivajucu biljku da male Gupike mogu da se sakriju od prozdrljivih roditelja.
Ne bih dodavao jos neku vrstu riba.
 
Koju biljku mi preporučujete? Znači, zebrice ne bih mogla da uzmem? Mislim da mi je gupika mresna. Šta da uradim s njom?
 
Zebrica je jatna riba i ne bi imalo smisla da uzmes manje od 5 komada, a to bi bilo previse za tvoj akvarijum. Isto tako zebrica je brz plivač i treba joj veci akvarijum tako da ih ne preporucujem.
Uzmi neku plivajucu biljku koju nadjes da kupiš. Neznam šta ima kod tebe da se kupi pa ne mogu da ti preporučim nešto konkretno.
Gupiku ostavi u akvarijumu i nešto će preživeti. Nema mnogo smisla da je odvajaš, jer šta da radiš sa pedesetak novih ribica?
 
Znači, ne bi trebalo više ništa da dodajem u akvarijum? Od plivajućih koliko sam videla ima jedino mahovina. Ne znam da li je ona ok da se stavi
 
Juce mi je uginula gupika, ancitrus i puz jabucar :( Bili su svi ok prethodnog dana. Ne znam sta je moglo da im se desi
 
Vrlo verovatno kvalitet vode. Nesto ti je izmaklo kontroli. Vidis sada, ako se vratimo na pocetak diskusije o velicini akvarijuma i mogucim posledicama. Recimo, vrlo verovatan slucaj je da ti je puz uginuo iz nekog razloga i da je sa sobom povukao i nekoliko riba.
 
Pa jeste se puz ponasao cudno u poslednje vreme, u smislu da je vecinu vremena provodio zavucen u kucici.