pomoc oko neonke

akkkim

New Member
1 Mart 2010
2
0
1
Imam na moj akvarijum od 160l 3 T5 neonke mislim da su neke bugarske sa kompletnom zastitom. Marka je STELLAR - ELMARK HOLDING. Dvije su od po 21w i jedna od 14w. Tip je CAB 01 ne pise koliko ima lumena a daju po 6400K bijelu svjetlost. Bilje se razvija ali dosta sporo. Neonke od 21 w su duzine 905 pa ako je do njih mogao bi uzeti druge da postavim u to kuciste od neonki.Od biljaka imam lotus crveni koji veoma slabo raste, Vallisneria koja se dosta dobro siri ali ne raste brzo u visini,Cryptocoryne usteriana tek posadjena i jos po neka. Molim za pomoc ako neko ima iskustva sa ovakvim ili slicnim osvetljenjem.
 
Neonka 21W ima 1400 lumena, 14W ima 980 lumena. Lotos crveni spada u zahtevnije biljke sto se tice kolicine svetlosti i CO2 i ocito mu to nije dovoljno. Kako nisam neki veliki poznavalac biljne akvaristike bilo bi dobro da navedes visinu akvarijuma pa ce ti neko dati savet.
 
jel neophodno da imam neonke bas za akvarijum,jer ja imam malu lampu koja je bas pored akvarijuma i upaljena je cesto tako da je ceo akvarijum osvetljen..pa ne znam jel im smeta to svetlo pa da stavljam neonke ili moze ovako? akvarijum je od 23 l ...
 
Jelena. Nema potrebe da kupuješ neonke, jer mali je to akvarijum, a ti nemaš biljaka. Ali uvijek možeš biti sam svoj majstor pa napraviti neki lijep poklopac ispod kojih staviš 1 najmanju neonku.