Postavljanje tema na forumu

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Postavljanje tema na forumu

Napomena: Samo registrovani clanovi foruma mogu da postavljaju teme i da daju odgovore na forumu.

Da bi postavili temu na forumu mi treba prvo da budemo na prvoj stranici forumu. Ako tu nismo onda idemo na link "Forums" ili ako smo podesili srpski jezik kao osnovano onda ce da pise "Forumi" (pogledaj sliku).

1.jpg

Na prvoj strani foruma je lista svih foruma. Mi odaberemo forum adekvatan nasem pitanju, recimo ako imamo bolesnu ribu onda adekvatan forum bi bio "Bolesti akvarijumskih riba" itd i klikom na taj odabrani forum mi dolazimo da nase pocetne tacke za postavljanje nove teme.

U gornjem desnom uglu foruma se nalazi link "Post new thread" ili "Zapocni novu temu". Klikom na taj link otvara nam se formular za novu temu.

2.jpg

U polju "Thread title..." ili "Nova Tema" mi treba da upisemo adekvatan naziv nase teme. Treba da znamo da ime teme kao "Pomoc" ili tako nesto slicno nikako ne privlaci paznju i da takva tema obicno ostaje ignorisana. Dakle treba da vodimo racuna da naziv teme bude shodan nasem pitanju ili nekoj razradi.
U velikom polju gde imamo alate za formatiranje teksta mi napisemo nase pitanje ili neko zapazanje, sta nam je volja. Treba da vodimo racuna da tekst bude lepo formatiran jer u protivnom opet ce da bude ignorisan. Dakle upotreba velikog slova, tacke, zareza, novog reda itd je itekako potrebno i mnogo je lakse za citanje. Da budem iskren i ja izbegavam da citam tekst koji je nabacan s brda s dola.

Polje "Tags" nije potrebno da koristimo ali ako zelimo mi mozemo da unesemo tagove. Recimo ako mi je tema Bolesna gupika onad mogu da postavimo tagove "gupike" "bolest" itd. Ako ima vise tagova onda se oni razdvajaju zarezom. Naravno navodnici se ne stavljaju.
Ispod toga nalaze se pojedina podesavanja koja su korisna za pracenje teme kao i anketa. To nije potrebno da diramo ali ako bas zelimo onda mozemo da podesimo po volji.

Kada smo sve napisali sto smo zeleli onda kliknemo na dugme "Kreiraj temu" a pored toga imamo mogucnost i da pogledamo kako ce nasa tema da izgleda klikom na "Pogledaj..."

3.jpg

Dodavanje slika u temi bice naknadno obradjeno ako neko ima problema sa postavljanjem istih.

Ako zelimo da odgovorimo na vec zapocetu temu onda na dnu stranice ispod svih odgovora ima dugme "Posalji odgovor" i klikom na to dugme otvara nam se formular slican ovome ovde.

Postavljanje pitanja na licnim profilima, u galeriji slika, catu ili drugim slicnim mestima a kojima tu nije mesto bice uglavnom ignorisani jer tu ne moze da se diskutuje i uglavnom je beskorisno za druge clanove.
 
Last edited: