Potrebna pomoc pri proracunu i osnivanju akvarijuma :)

Igor87

Member
8 Juli 2008
99
6
8
Hehe kao sto rece naziv zelim da oformim akvarijum ali sam ogranicen sa prostorom. Tj. polica koja mi ostavlja prazan prostor je dimenzija 82 x 58, pa sam skinuo sa neta Google SketchUp i nesto kao skicirao. Medjutim nisam siguran da li bi to se poklapalo jedno sa drugim, pogotov sto sam stavio staklo za filter 2 mm ... Evo slika pa procenite :


fa4c7ff63e22e9ccba0994fd629a76a1.jpg



1634b03a1515533a54ba8f6294c77c9e.jpg




1.E sad bi voleo da cujem vase predloge da li to sta valja, ako valja sta promeniti, a ako ne valja, kako bi trebalo...
2.Dalje sto me zanima je broj ribica, planirao sam 3 jata od po 10 ribica neonki, razbora i zebrica + cistaci i jedan par kribenzisa, eventualno koja gupika...
3.Ono u sta se 100% ne razumem je osvetljenje kakvo ide i koje bi moglo ...
4.Ako neko moze okvirno da mi kaze koliko bi me to sve izaslo ...
 
pomoc pri osnivanju akvarijuma

Staklo za aq. je ok. ali staklo za filter je katastrofalno tanko. Pa obicno prozorsko staklo, je deblje. Potrazi malo na ovom forumu imas tablice.
 
Sve je stvar ukusa,ali staklo za filter od 2mm???Bar 4mm a mozes i 6 da budes 100% siguran.
Da se vratim na ribe uzmi manje jato 10kom jedne vrste pa razmisli dal ti treba jos da sarenis ili uzmi jos iste vrste,da nebi posle poklanjao dzabe ako se predomislis.
Da sam na tvom mestu uzeo bih razbore samo 30kom ,ili neonke samo 30kom,a zebrice samo ako hoces ribe koje se nikad ne zaustavljaju.:lol:
Svetlo,ako samo drzis ribe i neke ne zahtevne biljke mozes da stavis 2 neonke od 18w/60cm, koje idealno ti se uklapaju u duzinu aq.Brendove biraj sam al bi ti preporucio da izbegavas kineze uzmi sylvania ili recimo osram flora je po meni super sijalica za nekih 6-7e.
Ako hoces biljni aq onda moras da pojacas svetlo sa 4 ili recimo 6kom od 18w/60cm,izmixsujes malo philips,malo osram itd.
Za cene moras da se raspitas jer dugo nisam to nabavljao pa neznam ni okvirno koliko moze sve to bude.

Pozdrav!
 
E pa vidis tu se javlja taj problem sa velicinom police zato sam stavio staklo toliko i resio da pitam posto ima dosta pregrada tj. pojacanja... Sa 6 mm se mnogo gubi na velicini filtera ... Sto se ribica tice, ako nije previse to je ono sto bi drzao ... sa tim da zebrice idu svakako, volim brzinu:rofl2:
 
Smanji sirinu akvarijuma za par cm i napravi filter kako treba ili uzmi kanister.Sa 2mm imaces sigurnu poplavu u kuci...poplavu neces imati jedino ako filter ne polomis dok manipulises njim.:lol: