Potrebni pinki misevi

Kad smo kod pinkija imao bih jedno pitanjce! Zanima me koliki sam ja konj ispao sto sam kupio paket od 10 zaledjenih beba miseva (tj sutra idem da kupim al sam dao kaparu vec jbg) po ceni od 1000din u jednoj beogradskoj radnjici sa zivotinjicama?? Kada sam razmisljao isao sam logikom : "hmmm... 10 komada.... gekonka bi jela jednog u 20 dana recimo pored normalne hrane....ostatak bi mi stajao u zamrzivacu... trajalo bi mi par meseci..." Da li mi se to isplati?
Zelim vase misljenje na skali od 0 do 10 koji sam moron ispao! I da li sam ispao!
Hvala na razumevanju.... :*
 
Pazi ja jos nisam pazario te pinkije znas! Mislim rekao sam im da mi donesu i ostavio sam kaparu od 100 kinti.... tako daaa :D Al zajebano mi to sto sam im i broj ostavio! I ime! :D Bice mi trulo da se ne javljam sutra na telefon ceo dan! :D
Sta da radim kad ne mogu nigde naci nista povoljnije! Mrzi me realno da se cimam da se nalazim sa likovima po raznoraznim napustenim skladistima i pristanistima da bi uzimao jednog pinkija u 20 dana.... :(
 
Da ne zna mozda neko kolika je velicina pinkija solidna za gekona? Ovi moji su mnogo nesto mali! Veci lateralis maltene od njih! Merio sam ih i imaju otprilike skoro 3 cm! Dal je to ok zna li neko ili sam opet namagarcen?!
 
Gekonka odbija da pojede pinkija..... Nekome cu zaista... ali zaista da je*em mater.... ljut sam sada.... :( Samo pomirise, zazmuri i okrene glavu...... Onda uzmem i pincetom joj mrdam ispred nosa onda se zainteresuje za njega, medjutim kad ga pomirise samo okrene glavu i ode! E pa nece to tako moci gospodjice!!! Neces dobiti nista dok ne pojedes pinkija!!!! O gospode..... zasto? :(
 
Ma kazem ti samo okrece glavu! Uzmem mrdam joj i ona krene i kad dodje samo pomirise i okrene se! Necu joj davati par dana da jede pa cu probati opet! :(
 
MARE-CARE

Nabavi 5-6 onih velikih konzervi od krastavaca,onih os 3kg.Posto si iz bg-a,odes lepo sa asovcicem u Sremcicu ili negde gde ima neka veca livada.Iskopas rupe na jedno 10m2 ubacis konzerve i mamac.Mamac:sa lukom preprzis bajat hleb i prelijes sa malo sirceta.Taj mamac stavis u konzerve i sutra imas hranu za svoje zmijone.Bice tu rovcica,poljskih miseva,a ako ima neki sumarak u blizini bice i puhova.
Ako hoces mogu da te povezem sa nekim drugarima koji se bave sisarima kod nas u istrazivacima,pa da ti ih oni love za neke sitne pare.:p
 
Jos malo

Postoji jos nekoliko nacina da imate uvek zivu hranu,za vase ljubimce,ako ima zaiteresovanih da malo provedu vremena i da se druze u prirodi dobro su dosli.
Ovo vazi za Beograd,Valjevo,Pancevo,Suboticu,Backu Topolu,ustvari sva mesta gde ima mladih istrazivaca.Takodje medju nama ima i entomologa,samim tim i buba za vase gustere.Pa ko voli nek izvoli.
 
Zasto zelite sda da dajete gekonima pinkije. Sto se tice davanja na 20 dana to je jako puno. Oni se obicno daju samo zenkama koje treba da proizvode jaja jer su odlican izvor kalsijuma ali i energije u vidu masti. Bas to sto imaju puno masti ih cini losom hranom, vec samo dodatkom hrani u vidu insekata. Ja dajem samo zenkama koje treba da nose jaja po jednog na mesec dana, i to samo ako su vec oplodjene.
 
Pa i ja sam mislio da joj dajem na 20 do mesec dana jednog! Ne vise! Ima ona sta da jede pa sam ovo uzeo cisto da promeni malo! ;)
 
Leopard gekoni se ne pare u ovom periodu, tako da bi jij smetalo da sada unosi previse masti. Ja im dajem miseve samo kada se pare... Sisare LG jako jako retko jedu u prirodi, tako da treba biti opresan sa njima.