Povratak iz Houtenna...

Kolera

Member
8 Oktobar 2008
66
0
6
Kao sto sam rekao u prethodnoj temi, ovog vikenda sam bio u Hottenu na reptilijadi. Dvogodisnji sajam u holandiji...

E pa stvarno, ja nisam za drzanje!!! Kada sam krenuo, nisam zeleo poneti novca, osim ono sto mi je bilo potrebno za trosak ( hotel, ulazak, restoran, pice, itd... ). Rekoh, ako ponesem novac, opet cu se vratiti sa reptilima kuci. Ali, jer uvek ima "ali", poneo sam vizu karticu... znate ono..." U SLUCAJU" :twisted:

E pa "slucaja" je bilo vise nego dovoljno... Nisam mogao da odolim!!! Da Bog da se prsti osusili onome ko je smislio tu prokletu viza karticu!!! Vratio sam se iz Holandije sa tako reci, punim gepekom. Razno razni materijal ( bilo bi glupo ne iskoristiti priliku, jer cene su smesne i fenomenalne... Za primer, terrarium marke Exo-Terra, velicina 90 x 45 x 60, sa kompletnom UVB rampom, ceramicnom grejackom lampom, pozadinom, i toplim tepihom, sve ukupno za 75 €, uzimajuci u obzir da van reptilijade, samo terrarium kosta 200 € ), zmije, gusteri, zabe, kornjace, itd.... Svega i za svaki ukus.

Sutra, u toku dana, slede slike novih zmija... Medju kojim i jedna velika retkost... Ali malo strpljenja, jer stvarno padam sa nogu!!! ;)
 
Hoce li ikad biti kod nas neki sajam egzoticnih zivotinja,nece :( svako od nas da je otisao sigurno nebi kuci dosao praznih ruku :) Ajmo slike :D

Pozz :hej:
 
Potpuno te razumem kada kazes da ne mozes da odolis kupovini na tim velikim sajmovima i izlozbama teraristike , mislim da nema tog zaljubljenika koji se nece vratiti praznih dzepova
Ovde kod nas nema tako velikih specijalizovanih izlozbi ali ima velikih sajmova gde se moze naci i izlozbeni prostor kucnih ljubimaca a tu se i nadje i po koja teraristicka zivotinja


Ne znam kako cu se ponasati i ja
kada malo zavirim po tim velikim specijalizovanim izlozbama, trebao bi uskoro trebao da idem u jednu veliku zapadnoevropsku zemlju ali ...otom potom....da ne pricam puno o tome, kada dodje vreme pisacu.;) Nego, odmori se dobro pa navali sa tim slikama , nemoj nas dugo ostavljati u iscekivanju. :D


 
Ako budes isao na jednu od izlozbi Fauna, javi, mozda se i vidimo...

Kao sto rekoh, vratio sam se sa dva nova ljubimca. Prvi, Morelia Viridis Merauke, rodjena u junu 2008. Za sada sam je stavio u terarium karantine, gde ce ostati 40 dana, nako cega cu je staviti sa muzjakom iste vrste star 8 meseci.

Sinoc, nakon povratka iz Houtenna...

d8aa404722e2fb0fea04d6dc7db37cab.jpg


Odma posletoga, u terarium, gde ce biti 40 dana, nakon cega cu je odneti kod veterinara, i na analizu krvi da pregledam da nema neku prenosnu bolest ili parazite, pre nego sto je prebacim u veci terarium sa muzjakom.


ee8e9442f1e8247e081673061e5865a9.jpg
a0fd507595319403515893e2df00d745.jpg
adfa92b59357eccf7bc8c55205e6b08b.jpg
 
Sinoc sam spomenuo i jednu retkos, pa evo i da je predstavim...

Nije stvar u retkosti te vrste, jer ima par uzgajivaca koji su se specializovali u tu vrstu i podvrstu, vec u retkosti takvog paterna. Imam takodje muzjaka Morelia Spilota Mc Dowelli Jaguar, ali ova mala je sve mere lepote prevazisla. Rodjena je takodje juna 2008 godine, i jedva cekam da ostari do 3 godine pre nego sto je parim, verujem da ce joj bebice biti izvanredne. Kupio sam je od gospodina Boba Clarka, koji je mnogo poznat u svetu terariuma. Za one koji zele da vide i saznaju malo vise o njemu, evo njegovog sajta. http://www.bobclark.com/ . Gospodinu Clarku sam vec kupio vise Pythona, i veoma se dobro znamo. Svaki put kada me vidi, pa tako i ovog vikenda, nasmesio se i rekao : " Znam da nisi poneo novca, ali znam da uvek nosic tu lepu viza karticu sa sobom, dodji da te upoznam sa jednim primerkom kojeg sam tebi namenio..." Je.boteeee, al' me uvek okrene kao palacinku taj covek. Poznaje ukuse mnooooogo musterija. Znaci, evo i lepotice koju mi je, nemogu reci, jeftino prodao na osnovu koliko bi je prodao nekome drugom.

Evo i moje nove gliste, Morelia Spilota Mc Dowelli Jaguar, za koju sam imao srecu da jutros prisustvujem presvlacenju kozice, sto me je veoma obradovalo :


36d4e4f0681a4913cf8db060a5344c91.jpg


Posle presvlacenja, je bila malo i nervozna...


9e09200a6a32bfd41bd613bf3803273a.jpg


Ali je ipak dobrica...

8292889677388ebceba82d05597f321c.jpg
8b3a57cac5a92e3786e65d7272903ab0.jpg



Danas je veoma suncano i toplo ovde u okolini Pariza... Tako da cu je malo izneti napolje posle podne, slikati na suncu, i veceras postaviti jos dve tri slike.

Prvi obrok, kao Viridisu, tek krajem sedmice, radi stresa koje su podnele ovih dana, da nebi povratile.
 
Kao sto sam danas obecao, moja nova Morelia Spilota Mc Dowelli Jaguar je posle podne izisla na suncanje :cool: ... Evo i par slika

8517731d1670e11160acc308d2a8f82f.jpg
bbc6d8a61e448a21fe23083e605deaea.jpg



Prva malo uvecana da se bolje vidi njen patern :


237b0cc2187cdc56f1070c22e012909d.jpg
 
Ne znam sta bih mogao reci posle ovakvih slika , stecenih utisaka na sajmu i povratnog prtljaga.:cool2:

Ne bi bio lose hronoloski pratiti razvoj ovih mladunaca i sve to beleziti fotoaparatom ;)
 
Iskreno receno, to i nameravam. Bice malo duze u periodu dok male ne porastu, ali bice interesantno videti njihov razvoj. Za sada su kao glistice, Viridis je dugacka oko 30-tak centimetara, a Mc Dowelli nekih 40-tak. Ali necemo cekati dotle da otvorimo postove o drugim mojim ljubimcima ;)
 
Posto sam predstavio zenkicu koju sam kupio u Houtennu a samo pricao o muzjaku sa kojim nameravam da je parim za tri godine, evo i nekoliko slika, pa da sada zamislite kakve fantazije ce im biti bebice :oops:

d19dddc3f3988b2c3609d7dd3c80ed3f.jpg
3892144e8ee7bc2c66ac11b96632dd90.jpg
525776541255d18714fb83c036c1d7b5.jpg
 
Gospodin je napokon pristao da pozira ( Boze, kako samo akvaristi uspevaju da fotografisu svoje ribice? ) :twisted:



(Malo veca slika, jer je vredilo videti kompletan patern )


1af48e5f8cb8e8ec1113e6028fe10d87.jpg
 
Oko 90 cm... Veceras treba da nahranim jednu stariju Jaguarku koja ce uskoro uci u hibernaciju, i jednog Moreliu Viridis, slikacu i postaviti slike na drugoj temi koju cu namenuti ishrani zmija ;)
 

bok,

imam skoro pa indentičnu ženku kao ova na slici, ali ja sam je kupio pod nazivom Morelia spp. 50% diamond jungle jaguar, znaš li možda koji "postotak" je tvoj primjerak križan?

i imam i ženku Morelia spilota mcdowelli ..dakle čistu mcdowelli koja je recimo dosta drugačija od ove tvoje.

sve u svemu..imaš lijepe zmije :)