Pozdrav iz 'ladne Svajcarske i toplih 126l

misko_vucetic

Member
19 Novembar 2010
86
0
6
Luzern , Switzerland
www.facebook.com
Kao prvo moram da kazem da je forum odlican, i da posto sam novo-stari akvarista procitao sam skoro sve na forumu i osvezio memoriju :D! Akvaristikom me zarazio cale, koji je ''zajedno'' samnom kada sam ja bio sedmogodisnjak poceo da drzi akvarijum. Prvo su to bili ciklidi i to se secam ''zebrice'', kasnije smo skapirali da su nigrofaciatusi. Kasnije su prodefilovali razni ciklidi kroz ''nas'' akvarijum. Od bimacelatusa, koje smo i uspesno izmrestili, preko raznih pseudotropeusa , skalara, ... a onda se akvarijum u jednom trenutku razformirao,... E sada , u svom domu supruga i ja smo resili da ubacimo akvarijum u dnevnu sobu. I pre oko 4-5 meseci sve je pocelo... 126L akvarijum , rasveta 2x18W( pravi se pojacanje :lol:) filter JBL CristalProfi E 900, i ostala prateca oprema. Podloga je kvarcni pesak 2-4 mm. Od biljaka Valisnerija koja je neizbezna, anubius nana petit i anubius nana i Lilaeopsis brasiliensis. Od ribica imamo Thorichthys meeki-jedan par, kribensis -jedan par, ancistrusa , corydoras juli?, i 7 Puntius titteya. Neke ribice su zalutale tu - mislim na ove chery barb, ali mislim da ce one otici u jedan manji akvarijum;) Pre nekoliko dana stigao je i karantinski akvarijum od 50-ak l koji mozda bude utociste za ove chery barb, a u ovaj veci dodju Paracheirodon innesi ili neki manji ciklidi??? Ako imate neki predlog za ciklide bice rado razmotreno- zao mi je sto su Pseudotropeos Acei ipak preveliko opterecenje za 126 l a hteo sam par njih ... Uskoro cu sve ovo da slikam pa da se vidi i kako to izgleda . Puno pozdrava i sve najbolje.
P.S. Sto se tice acei , ipak cu da otvorim pitanje na forumu da vidim sta drugi kazu . Mozda,........ :hej:
 
Dobro dosao!

Sve ribe su lepe svaka na svoj nacin.Ti u principu mozes ovde samo da proveris koje ribe su kompatibilne,a izbor sam pravis.
 
Zabava

Kod mene u akvarijumu je uvek zabava. Mislim da imam jos 3 akvarijuma da bi bilo malovaljam_sePored riba koje sam u pocetku nabavio , pristigao je jos jedan par africkih leptirastih ciklida, jos nekoliko malih zebrica, tako da sada oni svi zive zajedn(uspesno sto je najvaznije) Mislim da je akvarijum dobro uravnotezen obzirom da nije normalno koliko se ribe pare. Na svakih 10-20 dana desi se neki mrest. Najcesci su ovi african buterflay ciklidi. Pored njih tu su i krebenzisi koji su trenutno u manjem aq sa malcima, a u zadnje vreme sam primetio da se i ove chery barb spremaju za parenje. Pored toga gupike koje su bile u ovom manjem aq sam morao da prebacim u veliki i mislim da ce da pukne kolika je(vecu u zivotu nisam video) ali nikako da izbaci male i ako sam pokusao da je stavim u kotilicu:) ipak nista. A da, u ovom mresnom gde su krebenzisi u malo vecoj mrestilici se nalaze male gupy koje pripremam za jedan nano aq od 30 l . Ovaj nano se krcka vec duze vreme i razmisljam o njemu.Mislim da ce tu biti samo poneka gupi ili riba borac,otos i kozice.Kako sam krenuo u svakoj prostoriji cu imati po akvarijum. Zarazna je ova akvaristika:)
Evo slika kako je izgledalo na pocetku i kako to izgleda sada.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    33.8 KB · Pregleda: 16
  • stol.jpg
    stol.jpg
    61.8 KB · Pregleda: 18