Pozdrav iz Mladenovca

J

johnnymld

Guest
Veliki pozdrav svim clanovima foruma

Paa da pocnemo ovako i nadam se da cete mi dati par korisnih saveta kako da pocnem sa novim akvarijumom.
Trenutno imam aqua od 100l + stakleni filter spoljni od 20ak l i u njemu 3x black moli 3x xifo,3x scalar,3x muljas,koi sarana,veliku japanku i 2 male i sve se to lepo slaze unutra ali ovih dana ce vec sve to na udaju.

Gledajuci po forumima i po netu iskreno mnooogo su lepi aqua veci i sa travom unutra
pa sam uzeo aqua od 225l dimensija 80x70x40
od ribica ce unutra biti 10 zebrica,10 neonkica i cca jedno 10-12 diskusa

savet mi treba sta da uzmem od cistaca-algara da ne naraste preveliko i sta od trava da ubacim a da se lako odrzavaju.
filter krovni at1215,i hf600(koji necu ni ubacivati osim ako neko od vas ne kaze da bi trebalo) dok mi ne stigne rotor za atman at3335 koji se nadam da je dovoljan za ovaj aqua
sta staviti od neonki u krov?
kako odrzavati i hraniti bilje i koliko je neophodan co2
molim vas posavetujte me kako bih odradio nesto da mi dekoracija u dnevnoj sobi bude milina za oci kada dodjem sa posla.... a ja cu vas ukoliko zagusti za servis mobilnih telefona :)
 
Ovo je stari sa jednom gro lux unutra
 

Attachments

  • IMG_006712.JPG
    IMG_006712.JPG
    102.1 KB · Pregleda: 6
  • IMG_00641.JPG
    IMG_00641.JPG
    241.9 KB · Pregleda: 4
  • IMG_00651.JPG
    IMG_00651.JPG
    258.9 KB · Pregleda: 5
Dobro dosao na nadamo se jedno lepo druzenje.
Zebrice i diskusi se ne slazu nikako. Zebrica voli nizu tempearaturu i nesto tvrdju vodu dok ti je za diskuse potrebno da voda bude izuzetno meka, a temperatura treba da bude 28-30°C. Diskuse ti ne bih preporucio ukoliko nemas stalni izvor meke vode, RO uredjaj ili nesto slicno. Svaki pokusaj gajenja diskusa u tvrdoj vodi je na kraju osudjen na neuspeh pa ne bi bilo dobro da budes jos jedan u toj prici. Neonke i diskusi mogu zajedno sve dotle dok diskus ne postigne punu velicinu. Tada mu neonka postaje prirodn plen. Ukoliko su diskusi mali kad ih nabavis, a neonke normalne velicine mozda mogu zajedno da odrastu i da ih onda diskuse ne vide kao plen ali sve to je diskutabilno. Malo jos procitaj oko diskusa da vidis sta ti je sve potrebno i sta mozes da ocekujes pa se onda odluci.
 
Evo i ja da se javim sa malim zakasnjenjem i dobrim zeljama. Godisnji su odmoi pa je sve nekako kilavije.

Za cistace nema ti bolje od Ancistusa. Nisu bas veliki i ne prevrcu akvarijum na glavacke.
Sto se tice CO2 ja bi ti prvo savetovao da malo prosudiras sve to bez njega pa kada sve to dobro savladas onda da se upustis u te igre jer CO2 ne oprasta greske.