pozdrav iz Sente

Poštovane dame i gospodo akvaristi, pošto mi je akvarijum procvetao po prvi put, želim to da podelim sa vama:



I to je čak otišlo dotle da je biljka izrasla toliko van akvarijuma da sam morao da je " sprovedem " van haube
 
E sad ces da imas gomilu mladih biljaka. Samo ostavi sve tako pa ces videti kasnije :) Svaki cvet je nova biljka.

To je klasika sa tim biljkama, kad krene da raste onda je akvarijum mali a ti izdanci znaju da budu dugi podosta.
 
Evo jedno pitanje, dešava se tačno ono što je boban i rekao, iz svakog cveta koji je procvetao i pogubio latice kreću da izbijaju listovi, moje pitanje je dakle sledeće, te listove da ostavim tu gde jesu ili da ih odmah nekako odvojim i posadim, ili ukratko šta sada uopšte da radim ??? Unapred hvala na pomoći
 
Ostavi tako neko vreme da sve to ojaca, pustice to i koren. Nema frke sve dok je taj dugacki izdanak zelen. Kasanije kada ojaca, videces vec to jer biljka poprimi oblik odrasle biljke, jednostavno sve to iseckaj i te nove mlade biljke posadi. U sustini sacekaj da ti novi izdanci budu nekih pet - sest santimetara velicine.
 
Pored prikazanog biljnog sveta, buja život i među ribicama, evo malih skalara, iz prvog mresta je nažalost preživeo samo jedan, a iz drugog dva:



I najnovija tura, stari svega dva-tri dana, ima ih k'o rusa

 
E pa dame i gospodo akvaristi, budući diskusarium nije više budući ! Juče stigli diskusi, još su malo stidljivi ali evo par fotki :



a imam jedan matični par skalara bilo mi žao da ih se rešim a i mreste se bez prestanka, nisam imao kud već sam " instalirao " novu policu, koja je još uvek " in progress " ali ovih dana će biti gotovo, verovatno za vikend. Gore su vidljivi malci, onaj veliki dole će biti namešten za matične skalare, a pošto je ostalo još mesta biće i jedan kozicarijum.....

Biće još fotki kako budem napredovao

Polica :



Malci :

 
Bas super, sada si uradio to sto si i hteo. Nisi naveo koji su diskusi u pitanju mada i nema to puno veze jer ce sigurno da uzivaju u svemu tome.

Pazi sta radis sa skalarima i ako nemas kome sve to prodas / das onda bolje da sve to prekines na vreme. Kasnije kada ribe porastu a ti se ujedno vezes za njih sve postaje teze.
 
tek treba da dobiju boju, diskusi imaju tu neku nazovimo " dečiju " boju a kasnije dobiju pravu
 
Odkako sam izvadio skalare iz akvarijuma, pojavile se kozice koje sam još jako davno stavio tu i mislio da ih nema više međutim :



I naravno diskusi :



Predstavio sam već policu, između ostalog na policu je konačno montiran i kozicarium, dimenzije 80x40x35 ( d-š-v ) i u njemu su samo biljke, kozice i puževi. Od kozica za sada 15 RCS, 15 " žute " kozice i 12 amano, puževi amazonci. Filtracija za sada jedan hang-on filter a osvetljenje jedna fluor cev biće još štedljivih montirano ovih dana, i u pripremi je CO2 iz boce.
Evo par slika, prva faza :



Polica :



Kozice dok su još bile u karantinu :