pozdrav sa Novog Zelanda

Pa znas kako, sirce koristi za salatu a za proveru karbonatnog kamena koristi hlorovodonicnu kiselinu :)

Ipak mislim da nije realno da ti tu na plazi nadjes karbonatno kamenje, realnije je da je to greywacke kamenje koje je ovde vrlo rasprostranjeno. Slobodno to stavi u akvarijum a i ako ima malo soli Guppy i Platy nece da se bune.
 
Ok :) a sto se tice artemije koliko smem da dam malcima? Jer do pucanja ili samo malo, posto sam kuci samo ujutru I uvece.
 
Mozes ti da hranis ribe artemojom koliko zelis samo nemoj da zaboravis da ona ne zivi dugo u slatkoj vodi pa sav visak moze da steti jer zavrsi u filteru.
Druga stvar u vezi artemije je da ona nije bas neka posebna hrana. Ona se daje samo kao startna hrana u kracem vremenskom periodu jer je jednostavna da se obezbedi kada nam treba. To znaci da je bolje da se ribe hrane nekom drugom kvalitetnijom hranom a ne artemijom.
 
Uzmi neku kvalitetnu lisnatu hranu dobro je izmrvi i kombinuj je sa artrmijom pa ce ribe lepo rasti. Kad kazem da je kombinujes mislim da pretezno dajes suvu hranu a artemiju na nekoliko dana. Odlicna hrana su i tablete sa spirulinom koje mogu da se pritiskom prsta zalepe za staklo.
 
40 ak maleckih 5 milimetara dugackih beba platika I gupika starih 5o dana drzim u akvarijumu 20 litara...da li da ih premestim u veci akvarijum od 40, 50 litara ili da nediram ih jos uvek? Za koliko mogu ocekivati da ce ribice porasti do neke normalne velicine koju vidjamo u pet shopovima? Po meni ove moje ribice za 50 dana starosti su mnogo malecke..ili gresim??? Hvala pozdrav
 
Kod riba je vrlo prosto pravilo, vise prostora i brze ce da rastu. Tu je i bitno da imaju dovoljno raznovrsne hrane jer bez toga sve je sporije. Hrani ih vise puta dnevno, daj im vise prostora i sacekaj jedno pola godine :)
 
Pola godine? Ooooaooo hehehehe... neko min rece da se ribice mogu izgurati na prodajnu velicinu za dva,tri meseca??
 
"Prodajna velicina" je relativan pojam, to je velicina ribe koju neko prodaje a to ti pokazuje bas nista.

Mozes ti da izvuces Platy i ranije, ne mora da cekas toliko dugo ali samo ako im pruzis valjane uslove. Tih tvojih 40 Platy stavi u jedno 400 l vode pa ih hrani na svaka 3-4 sata sa kvalitetnom hranom i nema problema, ima da rastu k'o lude :) Pored toga treba da vodis racuna da sve jedinke imaju dovoljno hrane a ne samo par najjacih.
Da li ti to moses da radis? Meni deluje da ne mozes jer imas ti tvoj posao i probleme o cemu treba da mislis a Platy, pa neka rastu i godinu dana jer od tih 40 platy neces da napavis neki dobar posao. Vise ce to sve da te kosta neko sto mozes da dobijes za njih :)