Pozdrav svim clanovima foruma

golan

New Member
13 Juli 2009
21
0
1
Bor
Zdravo drugarice i drugovi akvaristi :hej:

Akvaristikom sam se bas zarazio pre 8 meseci i od tada sam krenuo u neke ozbiljnije vode sto se tice nje. Imam jedan AQ od 130 l i jedan od 60.

U vecem drzim malce trichogastere leeri Xiphophoruse maculatus, Xiphophorus helleri, Crne lire, pegave moli, corydorus paleatus, ancistruse, plehostomuse i botie a u manjem drzim barbuse tetrazone, buenos aires tetre, kribeziusa, altispinozu, corydoruse, plehostomusa i 2 para trichogastera jedan je zuti a drugi plavi.

Od biljaka u oba imam cryptocoryne, anubias nanu, ludwigiu repens rubin, ricciu fluitans, javanjsku mahovinu i elodeu densa. Imam jedan mangrov panj u vecem aq a od podloge koristim u vecem recni sljunak granulice 4-6mm a u manjem isto recni sljunak ali najsitniji i nije se bas dobro pokazao. Od osvetljenja koristim po 2 neonke grolux naturale od po 20w i za sad mi je sve ok mada planiram da pojacam svetlo u vecem bar za jos jednu stedljivu od 20-30w.
Filter Atmanov Hang-on HF-600 u vecem a u manjem potapajuci atman AT-F101. Redovno menjam trecinu vode svake nedelje i za sada je sve ok. To bi bilo to za sad i jos jednom POZDRAV!!!:hej:
 
Pozdravi i dobrodoslica i tebi i naravno puno uspeha u akvaristici.

Vidim da imas pravi miks riba ali to ces vec vremenom sam da iskristalises i sve da uredis. Tako je to kada krenes u ove vode, sve ti se svidja i sve zelis d imas :)
 
Dobro dosao i zelim ti da se dugo bavis ovim prelepim hobijem. Sto se tice miksovanja riba ne sekiraj se, svi smo manje vise prosli tu fazu kad je tesko odoleti tom prelepom sarenisu. Zato samo napred!:welcome1:
 
Hvala vam na dobrodoslici a sto se sarenila tice sta da se radi valjda cu smoci snage da ih razdvoim jer i sam znam da neke vrste neidu sa drugim ali za sada ce ostati tako pa cemo videti za dalje.I nadam se da cete mi pomoci oko nekih stvari vezani za akvaristiku da i ja pocnem malo ozbiljnije da se bavim time jer je to zaista prelep hobi.
 
Ono za sarenis nemoj da shvatis kao kritiku, to jednostavno tako mora da bude u pocetku. Kasnije kad se zadovoljis "samo ce ti se kasti" sta zelis da gajis i sta ti najvise odgovara.
Kod mene je slican slucaj i posle tolikih godina bavljenja akvaristikom sve bih zeleo da imam. Mozda sam malo u boljoj situaciji, jer imam vise akvarijuma ali veruj nikad ih nije dosta.
 
Verujem ti zopex da ih nikad nije dosta ali za sada je toliko a nadam se da cu uspeti u skorije vreme napraviti neki AQ od 300-350l po svom ukusu ali otom potom.Za sad samo citam postovo i sklapam semu u svojoj glavi sta jos moze da se uradi sa AQ da bude sto lepsi i sto zdraviji za malene stanovnike.