Pozdrav svima

ScubaFanatic

New Member
4 Maj 2007
1
0
1
evo ja sam novi na forumu, ali i nov u akvaristici, imao sam akvarij prije 20 tak godina, izradio sam jucer akvarij, 70x40x40 cm - 6mm debljina stakla, te u njega nisam jos nista stavio, odlucio sam se na slatkovodne ribice i biljni ili ciklidni akvarij, neznam koji pa vas molim za pomoc, pocetnik sam totalni. Koliko vrsta ribica je maksimum u jednom takvom akvariju i koje vrste uzeti.
Hvala i jos jednom pozdrav svima

ScubaFanatic
 
Dobrodosao u akvaristicko drustvo i zelim ti uspesan povratak ovom hobiju.

Sto se tice izbora riba to ti sam treba da odlucis. Svako od nas bi ti sigurno savetovao nesto drugo po svojoj zelji ili sklonosti. Mozes da uzgajas ciklide jer su oni stvarno lepi ali nista manje ne zaostaju ni tetre a i mnoge druge nama poznate ribe. Sve je to stvar tvoga afiniteta.
Broj riba i velicina akvarijuma je nesto sto ne moze da se unapred odredi ako mi neznamo sta ti zelis. Znaci to je osnova, koje tacno vrste zelis pa u zavisnosti od toga mi mozemo da diskutujemo. Mislim da razumes da nije isto deset neonki i deste oskara.
Eto tako a verujem da ce biti jos komentara oa mozes da cujes sta i drugi misle o tome.
 
Dobrodoslica i od mene.:hej:

Sto se tice tvoje nedoumice oko uredjenja novog akvarijuma ,mislim da sve zavisi od tvojih zelja i mogucnosti. Ako zelis lep , bujan biljni akvarijum, sa dosta razlicitih a u vecini slucajeva tu biva i nekih zahtevnih vrsta biljaka , moras imati na umu da je to zahtevniji akvarijum nego, recimo akvarijum sa malawi ciklidima. Znaci da moras izdvojiti dosta vise vremena i paznje lepom biljnom akvarijumu nego akvarijumu kao sto je malawi . Znam da ce mnogi ciklidasi osuti paljbu po meni i navesti primere nekih drugih ciklida koji su takodje vrlo zahtevni i mogu biti veoma teski za odrzavanje ako se ne vodi racuna oko nekih bitnih stavki ali ruku na srce to opet ne moze biti teze nego jedan raskosan i bujan biljni akvarijum. Naravno, ne zelim da te uplasim i odgovorim ako se ipak odlucis za takav akvarijum , samo zelim da ti stavim do znanja sta te ceka i da moras biti dobro spreman za takav poduhvat.

Ipak bi mozda trebao svoje predjasnje znanje i iskustvo, probuditi sa jednim manje zahtevnim akavrijumom gde je odnos biljaka i riba uravnotezen i gde ces takvu ravnotezu uspostaviti sa laksim vrstama, kako sa biljkama tako i sa ribama.

Toliko od mene za sada i zelim ti prijatno druzenje na ovome forumu.;)
 
dobrodošao ScubaF

Izbor riba neka bude samo tvoj, barem koncepcija, jer ipak sve ribe ne idu zajedno
-ne znam koji imaš ukus i što bi volio imati u akvariju, pa ako kažeš neke od vrsta, mi ostali ćemo ti lako pomoći pri daljnjem odabiru riba koje bi išle u društvo