Pozdrav svima :)

Nanaki

New Member
25 Novembar 2005
15
0
1
Đakovo/HR
Pozdrav svima na forumu.Eto ja imam akvarij 112l ru?ni rad sa juwel-ovim poklopcem,eheim vanjski filter.
Trenutno u akvariju imam:
3 Plati
2 Fliyng fox
5 Koridoras
3 Ajmonera
1 Pleco
4 Crne udovice
3 Green Tetre(najvjerovatnije) :)
2 Kozice (japonica)
1 pu jabu?ar
Najvie mi se svi?aju tetre,od ivorotki samo plati(najvie radi njihove blage naravi).Volio bih imat akvarij samo sa razli?itim vrstama tetri :).
to se bilja ti?e ima ga svakakog,stalno vodim borbu s njim o?e uvenut-ne?e uvenut,itd.Eto za sad toliko :)
 
Eto i ja sam veliki fan tetri i trenutno u akvarijumu drzim emperor(carske) tetre, limun tetre i crne tetre(udovice, ali ne dopada mi se taj naziv za njih). Volela bi da vidim kakve su ti te zelene tetre, mozda ako si u mogucnosti da slikash taj akvarijum, pa da vidimo? :) Ovako kad samo prochitam o tvom akvarijumu deluje mi kao da si svojim tetrama omogucio lep komforan i ubiljen dom. Pretpostavljam da nemash algi uopshte ;-) Sve u svemu, svidja mi se, josh samo da postavish i te slike... :)
Zelim ti da se osecash lepo ovde sa nama i dobrodoshao na forum :-D
 
Hvala na dobro dolici.
Za slike se morate strpit.Prijatelj koji ima foti? izgubio kabel za spajanje na PC pa nemogu prebacit slike.Ali bi?e nadam se uskoro.

@StarChaser-ba mi je drago da ima i tu kome se svi?aju tetre.
 
Kako da ne :) Ove tetre koje imam su kod mene od prvog dana kada je akvarijum proradio, a tome ima josh malo pa dve godine :) Narochito bi volela kad bi doshla do Bleading heart tetre, ali ovde, teshko... POtrazi je na netu da vidish kako je lepa ...i necu dalje da duzim o ovome, nastavak, na nekoj drugoj temi...
:)
 
Konacno stigle i slike :D

Lepo izgleda, mozda (za moj ukus) bi trebaloi zabiljiti vise akvarijum u levom i desnom uglu akvarijuma, kako bi se sakrila ona zelena plasticna cev i grejac na suprotnoj strani.. :wink:
 
Dobro dosao u ovu zajednicu ljudi koju povezuje ljubav prema prirodi, akvarijumima i ribicama :D
Dovoljan razlog da budemo zajedno i da se druzimo, razmenjujuci iskustvo i uceci nesto novo.

Akvarijum veoma lepo igleda. Neznam koja je sada kombinacija riba (nadam se da ces i to napisati) a o onoj prethodnoj mogu reci samo da su tetrice veoma lepe i zahvalne. Koji su ti parametri vode ? Cini mi se da imas i panj...koje je vrste?

Vremenom ce biljke porasti i sve ce dobiti novi igled. Moze se dodati jos biljaka. Koje osvetljenje imas?

Dodaj jos malo podataka pa cemo videti zasto ti je ona opaska uvenut ce- nece uvenuti....
 
Fauna said:
Konacno stigle i slike :D

Lepo izgleda, mozda (za moj ukus) bi trebaloi zabiljiti vise akvarijum u levom i desnom uglu akvarijuma, kako bi se sakrila ona zelena plasticna cev i grejac na suprotnoj strani.. :wink:

Hehe nakon ovog slikanja sam sutradan promjenio raspored bilja u akvariju pa tako da sam sakrio grija? i cjevi sa ljeve strane.A za desnu stranu moram si jo neta nabavit najvjerovatnije ovaj mjesec kad bude pla?a :wink:
 
Evo ovako podloga je Aqualine-Il fondo specijalna podloga za bilje nekakva mjeavina gline i prirodni sastojci(tako kau na njihovoj stranici).
Rasvjeta jedna Hagenova Flora-Glo i Osram Natura.Panjevi su vinova loza koje sam sam kuhao,?istio,kuhao itd.planirao sam ih jo stavit ali nestane vie nijedan u akvarij :)Bilje gnojim kombinacijom Sera Flora i Sera Florenette A.
Filter je Eheim 2213 Classic bez aktivnog ugljena samo spuve razne gusto?e.
Od riba imam:
Zlatni karas-1
Fliyng fox-2
Plati-3
Koridoras-5
Ajmoner-3
Ancistrus-2
Pleco-1
Udovice-10
Limun tetre-7
Kozice-2
Barbus Schuberti-3
 
Uh, sve firmirano.... :lol:

Kako ti se snalaze kozice u svemu tome? Moje dve su netragom nestale jer su bile u losoj kombinaciji.
 
Heheh a jel se nesmiju pisat imena firmi ili ?????? :oops:
Pa kozice su se dobro snale ako se moe tako re?i jer ih nisam vidio od kad sam ih kupio prije par mjeseci.Ponekad se pokau,ali uglavnom se skrivaju u panju.