Problem sa morskom zvezdom

ana777

New Member
20 April 2007
1
0
1
Morski akvarijum imam od februara meseca i do sada su mi se desavale razne nezgode sa njim. Prvo mi je uginula box fish, potom riba doktor, pa klovn da bi mi juce uginula i morska zvezda. Ribice su uginule u roku od nedelju dana, razlog ne znam. U akvarijumu su mi ostale 2 plave tange, klovn i mislim domsel fish. One se za sada ponasaju dobro. Parametri su mi uvek vrlo dobri i odlicni. Sada mije zvezda uginula. Prvo sam primetio da mu krajevi na kracima izgledaju cudno. Danas kada sam je ugledao, njeni kraci su u delimicno raspadnutom stanju. U cemu je proble. Nedavno sam, zbog pogresnog saveta oprao filter masu u mlakoj vodi sto se ispostavilo kao pogresno pa mi se pojavila ona magla u vodi usled razvoja bakterija- da li je to razlog. I jos jedno pitanje od laika- kako hraniti zvezde, postoji li neki poseban nacin i tehnika.
Unapred zahvalna.valjam_se
 
Pozdravi za ana777 i da bi mogao dalje da bilo sta kazem bilo bi dobro da razjasnimo neke stvari koje me pomalo bune.
"Prvo sam primetio .." pa zatim "Unapred zahvalna" Sada mi nije jasno kako da pisem, da li se obracam muskoj ili zenskoj osobi :)

Sto se tice samog problema za to nam trebaju vise podataka. Ipak mogu da kazem da ti imas veoma mlad akvarijum a izbor riba koje su nazalos uginule nije bas za pocetnike. Box fish i Cleaner wrasse (???) nisu bas za pocetak kada akvarijum jos nije stabilan.

Kazes da su ti svi pokazatelji odlicni. Ja bi bas konstatovao suprotno jer morska zvezda je dobar indikator tih parametra. Ipak nemoj da brzas sa zvezdom ako bas nisi siguran (na) da je uginula jer ona moze da izgubi sve krake koji se kasnije regenerisu.

U morskoj akvaristici filter peres kada moras, kada se nesto zablokira itd a to se ne desava bas tako cesto.

Morsku zvezdu hranis vrlo jednostavno. Ubacis komad hrane (ribe, lignje, skoljke itd) i evo zvezde da se zasladi time. Ako zelis mozes da spustis hranu blizu njenih kraka i ona ce to spretno da uhvati. Komadi mogu da budu i veci a to sve zavisi koja je zvezda u pitanju kao i njena velicina.