Radujem se novajlijama

Coagulanferu, uvek imas nesto prigodno.:hej:
Da vidim sta ces sad da postavis od muzike.;)
Naime ove Botie almorhae su me osvojile svojom razigranoshcu. Utrpavaju se povremeno u jato makrakanti i kao da se umiljavaju. Bukvalno se prilepe bokom uz bok neke makrakante i tako plivaju naporedo. Ne razumem ovaj cin ali je impresivan. Nadam se da nije neko ugrozavanje.
Ova nova druzina zajedno sa sitnoribim jatima jako je razigrala i makrakante su sad aktivnije i vise u jatu.Znaci sad svaka riba svome jatu leti:D
Onaj malisa (sumnjivi) imam utisak da je vise raspolozen i zivahniji i vise u svom jatu(pre se pomalo izdvajao sto je bio los znak).Valjda ce prebroditi kako kaze Boban to "nesto ". Posebno mi je drag jer sa jedne strane (asimetricno) nema onu glavnu crnu srednju prugu. Kad sam ih kupovao insistirao sam na njemu zbog te posebnosti.Za one koji ne znaju njihove pruge mogu varirati redjim odstupanjem od osnovnog "kroja".

Za botije govorim naizmenicno u zenskom i muskom rodu jer ih ovde zovu Clown sto je ustvari srednji rod na grckom ali to kad izgovorim na srpskom ispadne muski.Nemojte to da vas buni.:lol:
Pozz svima
 
ne baksuziraj svitac dosta je bilo grckih sapunica:rofl2:,Jel su ova jata za onaj od 210l Paleoglodit-u,koji mi se inace jako svidja.Daj i neke slike.
 
ne baksuziraj svitac dosta je bilo grckih sapunica:rofl2:,Jel su ova jata za onaj od 210l Paleoglodit-u,koji mi se inace jako svidja.Daj i neke slike.
Jeste Kojoti ta su jata za taj aq. a koze sa gupikama u malom. Sad sto se tice te misterije oko bolesti izvodim sledeci zakljucak: Sumnjiva botia ima to jako dugo s obzirom da je zaostala znacajno u rastu. Da je to nesto tako zarazno sve bi to vec imale. Mozda gresim ali verujem da je pitanje i osobnog imuniteta svake jedinke.Uostalom niko nezna da mi kaze.
Kojoti pljucni i ti malo.
Slike mi konstantno lose ispadaju i ne znam kako da to popravim od dosadasnjih silnih bolnickih zadataka:twisted:.Mozda mi je aparat zaostao. Nema ostrinu cak i kod staticnih objekata na blizinu ili ja pojma nemam. Mozda da snimim video pa na YouTube mada nikad nisam uploadovao te neznam da li je to komplikovano.
U medjuvremenu posadjen biljni aq. 100 lit trenutno bez riba i kupujem CO2 bocu sa ventilom i difuzorom ali bez pH-regulatora. Trenutno radi kvasac i neke biljke su podivljele (HC, HM) ali i neke alge na nekim mestima (zaboravljao sam svetlo upaljeno dugo:cabombe itd) , dok je omiljeni Eleocharis parvula statichan za sada. Sredicu ja to.
Sad mi se jako svidja ovo grupisanje i zivina u jatima u 210l.
Onaj guppy-aq. od 35 l je ispao ko bombona a od njega sam najmanje ocekivao.Sad kad bih birao opredelio bih se za vise manjih aq. Shisanje radi i biljke koje su bile zatrpane sa HM kao na pr. , jedna misteriozna travica,najverovatnijeLittorella uniflora , brasiliensis , i tennelus su izvucene iz mraka i presadjene potpuno zdrave i cak su se sirile pod tim zbunom.Alge nula. U planu je i taj od 15 lit po mogucstvu bez mnogo techa pa cak i bez filtera.
Eto tako je glodalno stanje:mrgreen:
Izvinite dobio sam logodiareju ("govor-proliv" na grckom :mrgreen:) od svega ovoga. Pu pu pu...
 
iskreno i toplo ti preporucujem da kozice stavis sa Hemmigramusima i neonkama,jer su vece sanse da mladi prezive,nego sa guppy-jima.
@COA meni su dve kozice sinoc izbacile jajasca,a jedna ih jos uvek nosi,mada obzirom da nemam nikakve mahovine prezivljavaje pored Fantom Tetri se dovodi u pitanje.Paleo daj bilo kakve slike,mojne da zabusavas,mnogo mi se svidja taj aq i bas bih voleo da ga pratim u razvoju.
 
Kojoti koje koze gajis? Ja sam ovim podlegao jer je neki tip tamo kupovao iste i ubedio me da su fenomenalne. Onako znas, ko neki bivsi hipik- lost in space. Ja se nalozim i uznem. Tu sa gupikama je jako gust zbun HM te se ne mogu provuci odrasle ribe. Samo one najmladje. E sad da li i te najmladje mogu da calabrcnu , neznam. Neznam nista o kozama.
Ove rodostome i neonke sam uzeo jer su jako zdravo delovale kao i sve ostalo u jednoj maloj radnjici u kojoj radi cela porodica (mama. tata, sin, brat) i svi su mnogo znali i o aquascapingu sto je pravi cudo.Najcistija radnja u Solunu. Ta jata sam namenio za 100lit ali nije jos spreman mada mi se i ova kombinacija svidja. Koze ne stavljam u 210l jer se bojim botija koje bi mozda mogle da pozderu i odrasle kozetine.S druge strane ta dva jata nemaju mesta u u tom aq 35 lit gde vec ima dosta gupika.
I nije mi jasno kako ljudi to fotografisu. Pa ja ni ocima ne vidim tako dobro kako oni uspeju da ih prdstave fotkama.
. Slikacu slikacu...
Resio si da ides na prirodno odabiranje, pa ko prezivi pricace.
Pa znas kako.... reko bih "poluprirodno". Ipak vidim da je mali broj bolesti izlechiv.Zopex mislim da je u nekim slucajevima to jedini nacin. Eh kad bi ribe pricale mozda bi mi rekle gde ih ziga gde ih lomi gde ih krshi.... :mrgreen: Sto se tice karantina, kad malo bolje razmislim, ove podmukle i nevidljive i ujedno najopasnije bolesti koje se dugo razvijaju ne mogu se spreciti nekim karantinom koji traje recimao mesec dana a za duze mi postaje besmislen karantin.
 
Pa znas kako.... reko bih "poluprirodno". Ipak vidim da je mali broj bolesti izlechiv.Zopex mislim da je u nekim slucajevima to jedini nacin. Eh kad bi ribe pricale mozda bi mi rekle gde ih ziga gde ih lomi gde ih krshi.... :mrgreen: Sto se tice karantina, kad malo bolje razmislim, ove podmukle i nevidljive i ujedno najopasnije bolesti koje se dugo razvijaju ne mogu se spreciti nekim karantinom koji traje recimao mesec dana a za duze mi postaje besmislen karantin.[/quote]

Lako je biti lekar, teze veterinar, a najteze doktor za ribe, ne moze na rentgen, nema krvne slike, samo gledas i znaj sta joj je.
 
Cestitam druze Kojoti, uskoro ces znaci da imas stado, samo im daj pasnjak da ih fantom kojoti ne bi iz'eli. Za tvoje novo stado, naravno poklon-klip naseg najpoznatijeg oblizivaca :cool2::ziveli::sampion:

http://www.youtube.com/watch?v=FlVeoiYKvD4
sto se tice pesme to mi je omiljeni izvodjac,on i onaj ,mislim da se zove Max Cavaleravaljam_se.Sto se pasnjaka tice,nema ga, ali su ih fantomi iskulirali.Valjda je dobra ona tvoja hrana(kaloricna)
 
Kolega Paleoglodit meni se čini da si blago zastranio :rofl2: pod uticajem raznih muzičkih stilova!Upoznao sam Te kao tvrdokornog ljubitelja botija,a ti nam sad postavljaš link sa fotografijom Kebe Krabe uživo:sampion:Nadam se da nismo u opasnosti da uskoro vidimo i Sunđer Bob Kockalonea u tvom foto albumuvaljam_seSve ovo sam napisao u nadi da ću "izprovocirati"koju fotografiju tvojih novih,a i onih starih botija,znam da ih imaš sad baš dosta:ziveli:
 
ima ukupno 10 botija ali mnogo mrdaju valjam_se Trudim se :evil:
Evo ipak neke japanske fotke "kake-take"

Samo ne razumem kod mene pokazuje u compu da su fotke 100KB a u attachmentima kad sam slao pokazuje skoro duplo manje. Pa valjda sam mogao i vece da posaljem.
Mali aq od 35 lit je shishan vec dva puta i preuredjivan. Sve je pocelo od par strukova Hemianthus.M.. Ima tu jos travcica koje su se uplele u zbunje.

Edit:Eto stavio sam ipak vece fotke : znaci laze me computer za kilobajtazu!!!
 

Attachments

  • Botie2.jpg
    Botie2.jpg
    99.4 KB · Pregleda: 16
  • botie1.jpg
    botie1.jpg
    72 KB · Pregleda: 19