Ramirezi mrest

Nema ih ouno 5 kom odvojili se od kamena na kom su bili polozeni. A mali su kao iglene usi.Jel ima neki predlog kako da dodjem do infuzorije. Mislim koja je najbolja? Ja sam mislio da sad potopim koru od banane ali nije suva kora pa neznam . Koliko je vremena potrebno da se stvori infuzorija a koliko da malci pojedu zumancanu kesu? Jedino znam da je komsija naderao ima da mu otmem precistac vode:rofl2: posto je dobar. Jos samo malo da spustim pH bar na 6.
 
Kasnis nekoliko dana sa pripremom infuzorije.

Procitaj ovu temu pa ce ti biti jasno dosta toga:

http://www.beke.co.nz/forum/showthread.php?t=2778

Posto ce za par dana oni pojesti zumancanu kesu,najbolja opcija ti je da im das mikrocrve ako imas.Ako nemas neznam sta da ti kazem...ove stvari moras da imas spremne kada mrestis ribe.

Mada mislim posto si ih izbrojao samo 5kom da ce oni se snaci kad proplivaju,ima u tom akvarijumu mikroorganizama za tih 5 komada.Samo nemoj da cekas nego spremi bar artemiju na vreme,artemija ce ti biti potrebna za nekih 10tak dana.

Pozdrav!
 
Jel mozes ne sto da preporucis od hrane za mladj? A sto se tice ramova nisam znao da je mladj toliko sitna a inace mrestim Skalare,Kribenzise,Nigrose i Zivorotke a ramireza se nekako spontano i ne ocekivano izmrestila sad cu da povedem racuna pa za 2 nedelje da se spremim udarnicki.
 
Napisao sam ti gore: (protogen,liquifry).
Koristio sam liquifry za mikrorazbore samo od drugog proizvodjaca "wardley",ok je stvar ako nemas nista "zivo" drugo da ponudis.

Kupi pa probaj,mada kao sto rekoh za tih 5 komada bice hrane u tom aq,ako krenes ozbiljnije sa vise mladji obavezno ti treba nesto spremno da im ponudis za pocetak a pre artemije.
 
Ej pozdrav.
Nikako da se docepam slobodnog vremena. mali ramovi su zivi i plivaju i danas su poceli da jedu artemiju valjda ce sve biti u redu cim malo porastu slikam i kacimvaljam_se