ramirezi razmnozavanje

Apistogramma ramirezi Juznoamericki patuljasti ciklid koji trazi pH 6.5 (blago kisela) i meksu vodu. Temperatura vode treba da je 24-25 C a kod razmnozavanja treba da je 28 C . Ovo je po mojem misljenju, jedan od najlepsih ciklida.

Nemam licna iskustva sa razmnozavanjem ove vrste ciklida a ne bih hteo da ti prenosim tudja iskustva ili da prenosim iz literature objasnjenja. Mislim da ce ti se ovde javiti ljudi koji imaju licna iskustva sa razmnozavanjem ove vrste.[Broken External Image]:http://www.smileys.ws/sm/action/00000067.gif
 
ex Microgeophagus Ramirezi, pravilno Papilochromis Ramirezi!!
Dolazi u dvije varijacije, German blue ram i Columbian gold... najvanije ti je ih drati u akvariju i cekati dok se jedan par ne izdvoji, tj. upari... onda taj par preseli u zaseban akvarij, povisi malo temperaturu i omeka im vodu... ostalo ce oni sami napravit :wink:
 
ZDRAVO SVIMA,
HVALA STO STE MI DALI SAVETE O RAZMNOZAVANJU I KORISNE LINKOVE,
POKUSACU S OVIM I OBAVESTITI VAS O TOME DALI SAM USPEO ILI NE POZDRAV IZ SKOPLJA :lol:
 
Momci, mislim da i nije tako veliki problem ako se koristi vazece ime ili sininim. Vazno je da znamo o cemu se govori.
Da bas ne ispadne da fraziram ili diplomatski odgovaram, zvanicno ime je Mikrogeophagus.
Ako pratimo druge diskusije treba da obratimo paznju na datum tih diskusija. Mnoge od tih diskusija su stare i vodjene su pre nego sto su se imena riba sredila. Ako su to diskusije novijih datuma onda je rec o ne poznavanju cinbjenica.
Imate pretragu na ovome sajtu. Upisite ime ribe i ako ne dobijete nikakav reziltat onda je ime zastarelo. Ja nisam ubacivao sinonime mada ih ima par. Sve su zvanicno vazeca imena riba i koristite to. Ko mi ne veruje neka ide na fishbase.org.
 
pa tamo sam i gledao, dok se stina bavi znanstvenim kongresima. slazem se da je totalno nevazno (bar u ovoj diskusiji), mada me silno zanima gdje je to stina vidio. ajde stino, daj transkripte :lol:
inace o tome odlucuje ICNZ (International Commission on Zoological Nomenclature ) .
 
razmnozavanje ramireza

Evo o tome sta se desilo sa prvim mrestom,sva ikra je pobelela i pokvarila se. Ovih dana ocekujem novi mrest, drugog para pa cemo videti i javicu se ponovo. Sada sam pripremio vodu pomocu nekih smola i dodao sam destilirane i demineralizovane vode. GH je oko 5 a PH 6-65 temeratura 28-29 C nadam se da sad imam svw potrebne parametre vode, pa videt cemo. U svakom slucaju hvala na pokazanom interesovanju, Hvala svima.
Pozdrav iz Skoplja
 
Desice se isto i sa drugim mrestom ako ne budes sipao sredstvo protiv plescenja ikre. Potrazi kod tebe u Skoplju, u akvaristickim radnjama ces naci to sredstvo... :wink: