SandmanRI

SandmanRI

New Member
22 April 2004
38
0
0
dakle, da se predstavim u mom akvaristickom aspektu:

od 27 godina ivota, akvarista sam nekih 6-7 godina. Krenuo sam sa 45 litraem, trenutno sam na 160 l, vrlo skoro uzimam 300 l. Opsjednut sam "uradi sam" projektima i sve mi je, osim grijaca, napravljeno rucno (filter, poklopac, rasvjeta, CO2, umjetna stijena...) Dio projekata sam i opisao i prezentirao na akvarij.netu. Tamo sam i moderator na Forumu.

Obozavam Botie, kulije i sve ostale ribe dna.

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,587
260
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Evo da ti pozelim dobrodoslicu jos jedanput.

Lepo je videti da napredujes po akvaristickim pravilima a to je nikada dosta litara vode :D Posto razmisljas o 300 l mogao bi da pogledas malo i dalje pa da se opredelis za 600 l :twisted:

Kazes da si pristalica "uradi sam". To je dobra vrlina i sigurno ces da budes od koristi mnogim akvaristima koji zele da urade nesto sami i da malo ustede.
Tvoje projekte nisam video ali sigurno cu da ih pogledam. Cudi me da sam to propustio. Mozes i da postavis linkove ako znas tacno gde su pa da nelutamo.

Sada nam pretstoji samo da razmenjujemo ono sto znamo i umemo u opstem interesu akvaristike.

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,587
260
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
He, sad sam povezao konce, nisam znao da je to tvoje maslo :D

Vrlo originalno sto se tice materijala i sigurno ce da pomogne drugima da i u nekim bezveze stvarima prepoznaju deo koji moze da posluzi u akvaristici.
Jos mislim da ne bi trebao da napustis taj projekat jer sigurno mozes da ga jos unapredis i doteras.
Super odradjeno, sve cestitke.

http://www.akvarij.net/uradi-sam-1.asp

SandmanRI

New Member
22 April 2004
38
0
0
to se tice filtera, neke izmjene i dopune su u planu, tj. vec prikupljam materijal za veci filter, sa odzracnikom, pumpom na glavi filtera tj. na poklopcu, pojednostavljenom montaom prikljucnih cijevi itd.

jesi li primjetio mozda ovo - umjetnu stijenu:

http://www.akvarij.net/uradi-sam-4.asp

to je isto moje, ali i za to ide verzija 2.0 - u vie boja, s ugradnjom prirodnog kamena i drva, sa ugradenim grijacima, usisom i izljevom za kanister, CO2 difuzorom i poluatomatskim sustavom izmjene vode u akvariju, ali to kad stigne 300 litra (daj boe do jeseni, ako kupim drugi stan). Zasad je sve u glavi (imam i neke skice, ali to kad dovrim cu pokazati da vidim to mislite).

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,484
61
48
Serbia
www.beke.co.nz
He he.. ti me Sand posecas na Proku pronalazaca. :p (salim se)

Cenim to sto radis i smatram pozitivnim, jer tako se inace i dolazi do nekih inovacija.
Nesto slicno i ja radim. Recimo, sa akvarijumskim pozadinama, koje isto tako pokusavam da napravim kao ti. Imao sam bas skoro neki eksperiment sa nekakvom masom, koja se u pocetku pokazala odlicna za rad ali kasnije je sve to palo u vodu.
Sada i ja nesto hocu sa prirodnim materijalom da radim ali otom,potom..

U svakom slucaju tu smo ako nesto zapne.. :wink:

jasenka

New Member
3 Septembar 2003
1,543
0
0
Zagreb
Dobrodoao Sandman! Cestitam ti i na 4 cvarku kojega si zaslueno dobio. Naalost tvoje nove clanke nisam vidjela, ali nema veze. Super je to to si isto pobornik uradi sam, jer to smatram velikim + u akvaristici.

SandmanRI

New Member
22 April 2004
38
0
0
hvala... veliki je podstrek kad te neko ovako pohvali... a koliko sam samo mejlova primio u vezi ona dva projekta, ba sam bio ponosan to sam potaknuo ljude da se uhvate posla...

SandmanRI

New Member
22 April 2004
38
0
0
samo jedna kratka impresija:

znate da pratim vecinu (ili barem sve koje znam) forume na "naim" jezicima. Na jednome sam i moderator.

Ali ovo je definitivno jedini forum - zasad - na kojem znam da novi post ili tema najvjerojatnije znaci neto pametno i usmjereno. I zato se veselim svakoj novoj poruci.

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,587
260
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Ova tvoja konstatacija je pohvala za sve nas i treba da se trudimo da tako i ostane.

Postoji i jedan deo koji je neoficijalan i tu u principu moze da se govori ili pise o svemu i svacemu. Svi ostali forumi bi trebali da imaju svoju akvarijumsku sadrzinu.
Jos mislim da nije potrebno pisati sve i svasta samo da bi dosli do nekog enormnog sadrzaja. Bolje je da ima i manje tema ali kao sto si i naveo, da su sadrzajne.