SandmanRI

SandmanRI

Member
22 April 2004
38
0
6
dakle, da se predstavim u mom akvaristickom aspektu:

od 27 godina ivota, akvarista sam nekih 6-7 godina. Krenuo sam sa 45 litraem, trenutno sam na 160 l, vrlo skoro uzimam 300 l. Opsjednut sam "uradi sam" projektima i sve mi je, osim grijaca, napravljeno rucno (filter, poklopac, rasvjeta, CO2, umjetna stijena...) Dio projekata sam i opisao i prezentirao na akvarij.netu. Tamo sam i moderator na Forumu.

Obozavam Botie, kulije i sve ostale ribe dna.
 
Evo da ti pozelim dobrodoslicu jos jedanput.

Lepo je videti da napredujes po akvaristickim pravilima a to je nikada dosta litara vode :D Posto razmisljas o 300 l mogao bi da pogledas malo i dalje pa da se opredelis za 600 l :twisted:

Kazes da si pristalica "uradi sam". To je dobra vrlina i sigurno ces da budes od koristi mnogim akvaristima koji zele da urade nesto sami i da malo ustede.
Tvoje projekte nisam video ali sigurno cu da ih pogledam. Cudi me da sam to propustio. Mozes i da postavis linkove ako znas tacno gde su pa da nelutamo.

Sada nam pretstoji samo da razmenjujemo ono sto znamo i umemo u opstem interesu akvaristike.
 
He, sad sam povezao konce, nisam znao da je to tvoje maslo :D

Vrlo originalno sto se tice materijala i sigurno ce da pomogne drugima da i u nekim bezveze stvarima prepoznaju deo koji moze da posluzi u akvaristici.
Jos mislim da ne bi trebao da napustis taj projekat jer sigurno mozes da ga jos unapredis i doteras.
Super odradjeno, sve cestitke.

http://www.akvarij.net/uradi-sam-1.asp
 
to se tice filtera, neke izmjene i dopune su u planu, tj. vec prikupljam materijal za veci filter, sa odzracnikom, pumpom na glavi filtera tj. na poklopcu, pojednostavljenom montaom prikljucnih cijevi itd.

jesi li primjetio mozda ovo - umjetnu stijenu:

http://www.akvarij.net/uradi-sam-4.asp

to je isto moje, ali i za to ide verzija 2.0 - u vie boja, s ugradnjom prirodnog kamena i drva, sa ugradenim grijacima, usisom i izljevom za kanister, CO2 difuzorom i poluatomatskim sustavom izmjene vode u akvariju, ali to kad stigne 300 litra (daj boe do jeseni, ako kupim drugi stan). Zasad je sve u glavi (imam i neke skice, ali to kad dovrim cu pokazati da vidim to mislite).
 
He he.. ti me Sand posecas na Proku pronalazaca. :p (salim se)

Cenim to sto radis i smatram pozitivnim, jer tako se inace i dolazi do nekih inovacija.
Nesto slicno i ja radim. Recimo, sa akvarijumskim pozadinama, koje isto tako pokusavam da napravim kao ti. Imao sam bas skoro neki eksperiment sa nekakvom masom, koja se u pocetku pokazala odlicna za rad ali kasnije je sve to palo u vodu.
Sada i ja nesto hocu sa prirodnim materijalom da radim ali otom,potom..

U svakom slucaju tu smo ako nesto zapne.. :wink:
 
Dobrodoao Sandman! Cestitam ti i na 4 cvarku kojega si zaslueno dobio. Naalost tvoje nove clanke nisam vidjela, ali nema veze. Super je to to si isto pobornik uradi sam, jer to smatram velikim + u akvaristici.
 
hvala... veliki je podstrek kad te neko ovako pohvali... a koliko sam samo mejlova primio u vezi ona dva projekta, ba sam bio ponosan to sam potaknuo ljude da se uhvate posla...
 
samo jedna kratka impresija:

znate da pratim vecinu (ili barem sve koje znam) forume na "naim" jezicima. Na jednome sam i moderator.

Ali ovo je definitivno jedini forum - zasad - na kojem znam da novi post ili tema najvjerojatnije znaci neto pametno i usmjereno. I zato se veselim svakoj novoj poruci.
 
Ova tvoja konstatacija je pohvala za sve nas i treba da se trudimo da tako i ostane.

Postoji i jedan deo koji je neoficijalan i tu u principu moze da se govori ili pise o svemu i svacemu. Svi ostali forumi bi trebali da imaju svoju akvarijumsku sadrzinu.
Jos mislim da nije potrebno pisati sve i svasta samo da bi dosli do nekog enormnog sadrzaja. Bolje je da ima i manje tema ali kao sto si i naveo, da su sadrzajne.