Sarandzija

Sarandzija

New Member
23 Decembar 2008
23
0
1
...je moj nik , zovem se Milan. Iz Bg sam .Vec nekoliko godina nemam AQ ali to se promenilo pre neki dan.

AQ 100x45x55
Filter Eheim 2224
Grejac Sicce

U njega planiram ubaciti KOI sarane.

Eto...:hej:
 
Pozdravi i dobrodoslica i od mene. Sarandzija i treba da drzi sarane, a sta drugo :)

Nemoj samo da smetnes sa uma da sarani nisu male ribe i da im treba prostor. Kada postavis akvarijum onda posalji i sliku pa da vidimo sve to :)
 
Srecno sa novim akvarijumom. Obrati samo paznju na broj sarana u tom akvarijumu
srazmerno velicini ribice. veliak ribica, veliki 'nered'. odrzavaj kvalitet vode i nece biti
vecih problema.
 
Da se pohvalim...

jos nema sarana ali stizu uskorovaljam_se
 

Attachments

  • AQ 640x480.jpg
    AQ 640x480.jpg
    37.4 KB · Pregleda: 21
da mikrozorum i nana. sa vise strana sam cuo da bi mogli da podnesu koi apetit.

nagde sam procitao da u prve 3-4 nedelje svetlo treba da radi 6-8 sati pa onda postepeno produzavati...kao zbog prilagodjavanja bilja i protiv algi.. ima li tu istine ??
da li bi trebalo ubacivati neku hemiju za ovo malo biljaka ,djubrivo ? negde sam procitao da se kalijum stavlja u novoformirane aq.
 
Sad ti ne treba djubrivo na pocetku ako imas u podlozi zemlje i treseta (ne mislim na cvecarsku) Kasnije ce ti mozda trebati ali dosta kasnije. Posto su obe boljke spororastuce i ne traze puno svetla, ne treba im ni neka specijalna prihrana(pogotovu za sada). Zato se opusti u nadi da ce ostati citave u susretu sa saranima i prati situaciju. To za svetlo je tacno samo zavisi koliko svetla imas. Ako je Low-light ne igra neku veliku ulogu.
Sve se sad svodi na to da se uverimo da sarani nece roviti i zvakati.:hej:
 
Ma sarani su divne ribe i neumorne, prvrnuce celu podlogu i pomeriti sve sto mogu. U prolece kad pocne lokvanj da raste u jezercetu cak i njega nagrizaju. U pocetku sam ga stitio mrezom ali sad imam drugi fazon, kuvam im blitvu svaki dan i to jedu i valjda zadovolje potrebu za biljnom hranom i onda ga manje kidaju.
 
nemam podlogu, samo kvarc...
svetlo 2x kineska T5 od 21W

sta sad ??

jel menja situaciju ??
Pa ako je samo kvarc i to slabo svetlo =42W na ~220 lit vode = 0.19W po litri sto je jako slabo osvetljenje i nemas posebne brige oko algi.A posto nemas ni podlogu onda je brige jos manje. Eto kako rece Zopex ispada da je najveci problem susret biljaka sa saranima sto sam i naslucivao. A ako ti uniste biljke nema potrebe za djubrivom te se tvoja situacija jako uproscava tj bice ti mnogo jednostavnije sve.
 
E kad se već prozivaju ludi,da se i ja dopišem:ebote:!Kolega šaranđžija,ja ti čestitam,i predlažem da namestiš jednu udobnu fotelju ispred(ako već nisi),i uživaj dok ne počne sezona na vodama.:hej:
 
za sada se biljke drze, sarani ih ne diraju...

@ paleoglodit - imam 7 koi-a , nema sanse da ih bolje uslikam , mnogo su aktivni , mislio sam da ce biti mirniji...

@ coa - nisam mogao da izdrzim , morao sam da ih ubacim :D . Mikroz. super izgleda ubacio bih jos malo onu narow i windelow verziju ako nadjem...

@ ZoSo - :cool2: mada ovaj trosed sto je ispred AQ radi posao , zato sam ih i ubacio , da se smirim do pocetka sezone :D
 

Attachments

  • koi.JPG
    koi.JPG
    94.5 KB · Pregleda: 6
  • koi (1).JPG
    koi (1).JPG
    99.7 KB · Pregleda: 5
  • koi (2).jpg
    koi (2).jpg
    36.5 KB · Pregleda: 10