Silikon za akvarijume

Nema glupih pitanja ali ima glupih odgovora:ebote::D. Ako ta polica moze da izdrzi sto i kusur kilograma onda ce biti ok. Stavi obavezno ispod akvarijuma tablu stiropora 1-2 cm ili kupi u pet shopu podlogu za akvarijume ako ti se vise svidja. Akvarijum nesme da ide direktno na drvo ili na to od cega je polica. Za pumpu nisam siguran ali pokazace ti se samo kad napravis filter i pustis ga u rad.
 
pre 10tak dana sam kupio- juwel 180l i juwel policu za njega. nisam nesto preterano zagledao silikon i stranice jer sam smatrao da je to fabricki sve precizno uradjeno. medjutim, posle nekih 7 dana sam primetio da na jednom spoju- prednje i bocne stranice (pri vrhu), bocna stranica odstupa za nekih 1mm. ne znam da li sam dobro objasnio, znaci bocna strana je otisla za 1mm ka spolja na vrhu u odnosu na taj isti spoj pri dnu. ne znam da li je fabricki tako spojeno ili se pomerilo kada sam akv napunio vodom.

da li to moze biti opasno ili ne? imam garanciju na akv tako da mi nije problem da reklamiram ako ima potrebe za reklamaciju

citao sam o mehurovima u silikonu itd, pa sam dobro pregledao spojeve i otkrio ovu malu nepravilnost spoja za koju ne znam koliko moze i da li moze biti opasna. inace ko zna da li bi to uopste primetio. mehurova u spoju ove dve stranice nema. ostali spojevi izuzetno ravno i precizno uradjeni.
 
Sigurno se nije pomerila kad si napunio akvarijumi verovatno je tako zalepljen. Ovo kod Juwela ne bi smelo da se dogadja i bas se cudim da je proslo kontrolu. Sto se sigurnosti tice mislim da nece biti problema pogotovo sto je to u gornjem delu ali ako iole sumnjas trazi da ti zamene akvarijum.
 
videcu kako ce se stranica ponasati narednih meseci... lakse mi je sad kad si mi rekao da sto se tice sigurnosti ne bi trebalo da bude problema

inace, za sada u akv imam 3 ancistrusa, muzjak je vec naskocio zenku :)

hvala Zopex!