skalari-pomoc

strujas

New Member
18 Septembar 2007
10
0
1
Zdravo svima, pomozite pocetniku.
Odlucio sam se ma krupan korak u zivotu : da oformim akvarijum, pa imam par pitanja:
U akvarijumu ( 130 l) bih drzao skalare, pa me zanima kakva im je voda potrebna (temperatura i hemija), koje biljke bih mogao da drzim, kakvo mi osvetljenje treba i koje bih jos ribice mogao da drzim sa skalarima.
Hvala unapred, i pozurite molim vas, nestrpljiv sam da pocnem.
 
Pozdrav :hej:

Sa linka koji je dao Fauna mozes da vidis u globalu o skalarima. U nekih 120 litara imam 4 velika skalara i jato razbora. I nemam nekih problema ali zna biti guzve kad se neki od tih parova mresti.

Neophodno za svaki akvarijum je da su prisutne u njemu i ribe dna (razni cory-dorasi i ancistrusi) jer pomazu odrzavanju higijene (uklanjaju eventualni visak hrane). A simpaticne su, bar meni.

Sto se biljaka tice...sto bolje osvetljenje veca mogucnost izbora biljaka. I o tome ima na forumu pa malo pretrazi radi vise informacija.

Malo strpljenja na pocetku moze samo dati dobre rezultate jer akvaristika nije bas hobi koji se pocinje na brzinu. Ako se ispostuju pravila akvarijum moze doneti samo jedno veliko uzivanje.
 
Ne budi sebican pa svoj napredak u poslu podeli sa nama.

:DNaravno za sva pitanja koje mozes da imas postoji neko ko ce znati odgovor. Znas kako se kaze...zajedno smo jaci a mozda i pametniji valjam_se
 
Temperatura 24-27.
Osvetljenje 6-8 neonki po 18W
U tom slucaju sve biljke mozes, uz...
Ribice sa skalarima, opet skalari.
Srecan pocetak, i kao sto rece Mirka, podeli sa nama, faze razvoja tvog akvarijuma.
Srecno.