Spotted puffer

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Tetraodon nigroviridis - Spotted puffer

Link ka databazi: Tetraodon nigroviridis


DSC04135.jpg
 
Jo jedna riba iz bo?ate (lagano zasoljene) vode
-tvrda i alkalna voda (kH iznad 10, pH iznad 7), 24-28C .
Naraste do 15 cm
Akvarij za takvu ribu trebao bi biti pun kamenja i mjesta za skrivanje te dovoljno mjesta za plivanje.
Agresivna je prema svojoj vrsti i ostalim pufferima, treba drati s ribama njene veli?ine
Prehrana je mesnog porijekla: suha i zamrznuta, ivu...(larve, puevi, crvi, kozice, koljke)
-ina?e se kao mlada riba moe drati i u slatkoj vodi, ali zbog njezinog zdravlja i dugog ivota, voda treba biti bo?ata
 
Ova vrsta pufera vrlo cesto se moze videti kod nas u akvaristickim radnjama. Izneo bih neko svoje licno iskustvo sa ovim ribama.

Obavezno dobro zasolite vodu jer u suprotnom vrlo brzo cete izgubiti ove slatke male ribice koje zapravo mogu da odrastu mnogo vece nego sto ih mi vidimo po tim akvaristickim radnjama. Ako ih pokusamo odrzati u slatkoj vodi (bez soli) izgledi da nam opstanu su u veoma malom procentima. U vecini slucajeva u takvim uslovima, dolazi do bakterioloske invazije po njihovom telu, po najvise na repnom peraju. Nakon toga ove ribe vrlo brzo gude pokretljivost i na kraju uginu. Moje misljenje je da ako zelimo da ih privikemo na slatku vodu, da to moramo postepeno ciniti odnosno, salinitet vode postepeno smanjivati. Na taj nacin sam uspeo nekoliko pufera da adaptiram na slakovodnu vodu koji su mi vrlo uspesno napredovali u svojoj velicini. :D

Kompatibilnost Tetraodon nigroviridis nije velika. Nemojte da vas zavarava njihova velicina , ipak je potreban mnogo veci akvarijum da bih mogli ove vrste drzati sa ostalim vrstama riba . :wink: