Šta uzeti?!

ritjzo

New Member
18 Septembar 2009
9
0
1
Pozdrav svima! :hej: Evo i mene na vasem forumu, koji je inače extra, oduševio sam se. Samo tako nastavite...
Nego da ne dužim. Moj problem je sledeći... Hteo bih da uzmem jednu tarantulicu koja nije previse ''dlakava'' i koja nije agresivna. Želja mi je da je posle nekog vremena stavim na dlan. ;) E, sad problem je u tome što nemam iskustva sa tim, tj. amater sam. :ebote: Kakvu tarantulu mi preporučujete?

Hvala svima unapred! ;)
 
Hvala na dobrodošlici.. ;)
Dopada mi se Grammostola aureostriata.
Koliki terarijum treba za nju/njega? Da li mi treba neka lapa ili neko osvetljenje?
 
Pozdrav ritjzo :hej:

Ne razumem se mnogo u tarantule ali koliko znam za pocetnike se preporucuju Lasidora parahybana,Brachypelma smithi,Grammostola aureostriata,Acanthoscuria geniculata itd .

Evo ti par tema sa ovog foruma sa potrebnim informacijama gore navedenih tarantula:

Lasidora parahybana :


Acanthoscurria geniculata :

Brachypelma smithi

Grammostola aureostriata :

Ako ti nesto ne bude jasno,slobodno pitaj ;)
 
Lasidora parahybana - koliko sam procitao ima veliku kolicinu otrova u sebi, a i velike zube, tako da nju ne bih uzimao.. :(

Acanthoscurria geniculata - kako Fauna kaze je dosta agresivna, a ja sam početnik, tako da ni nju ne bih uzimao.. :(

Brachypelma smithi - ''Ova vsta poseduje dosta otrova pa treba biti oprezan kada joj prilazimo jako blizu. Narocito je opasna sa svojim iritirajucim dlacicama koje sa abdomena ispaljuje rafalno pravo u nase oci.'' :(

Grammostola aureostriata - ostaje samo ova..

Ako neko ima jos neku da predlozi, a da nije agresivna i da se moze ''navici'' na ruku, bicu mu zahvalan..

@Mare - hvala na pomoci! :)
 
Moja prica je slicna, amater sam! Zeleo bi da uzmem jednu tarantulu, mnogo mi se svidjaju! Ali problem mi je sto ne znam koju vrstu da uzmem! Zeleo bi neku egzoticnih boja, koja bi mogla da se ponekad drzii u rukama! valjam_se Jel moze mala pomoc?
 
Kao sto sam vec napisao , Grammostola aureostriata
najbolje je resenje , sve ostale vrste sa egzoticnim bojama su mnogo teze i opasnije za privikavanje na saku ili ruku.:)
 
Hvala na dobro doslici! Ima mnogo stvari koje bi pitao vezano za tarantule! Jer vec sam reko da sa pocetnik, ako bi mogao neki savet! :D
 
Hehehe! Pozdrav i tebi Mare! Lepe zivotinjice imas! :D
Pa za pocetak me zanima koliko bi bilo potrebno da poraste Grammostola aureostriata?
 
Vrlo brzo napreduje ali opet zavisi kako i koliko je hranis . Mislim, za godinu dana moze prilicno dosta da naraste , bar je tako bilo kod moje grammostole koju sam predstavio na forumu..
 
Hvala jos malo cu da pronjuskam okolo pa cu se javiti ako nesto ne razumeme!

P.S. Kako mogu da nabavim Grammostola aureostriata?