Stufy

Stufy

New Member
27 Januar 2007
7
0
1
Beograd
Pozdrav svima.
Moje ime je Stefan i zivim u Beogradu. prvi akvarijum sam dobio negde oko svog 7mog rodjendana. Drzao sam dosta toga, zivorotke, diskuse, oskare, ali moja najveca ljubav u akvaristici su ipak africki cikli. Moje bavljenje akvaristikom je sada svedeno na dva akvarijuma od po 250l, jedan sa afrikancima:) , drugi sa skalarima, crnim tetrama i drugim juznoamerickim mirnijim ribama. Pre sam imao dosta vise akvarijuma, ali su oni sada pretvoreni u terarijume, ali to ne znaci da ja prestajem da se zanimam za afrikance, kada ih jednom zavolis nema povratka, samo sam sada suvise zaokupljen teraristikom.
A sada malo o teraristici. Kao i vecina ljudi koje poznajem poceo sam sa leopard gekonima a imam ih i sada, 3 zenke, a sledi i nabavka jednog muzjaka. Takodje imam i Pictuse a i oni treba da dobiju jos drugara. Od zmija najvise me interesuju Lampropeltis trenutno imam Lamropeltis getula floridae(muzjaka i zenku), Lampropeltis triangulum sinaloe (zenka) i Lampropeltis getula californiae (muzjak). Sto se tarantula tice jos uvek sam zelen u tim vodama. N. chromatus x2, L. parahybana, G. aureostriata, C. cyaneopubescens. To je ono sto imam sada. Tek sam u fazi ponovnog nabavljanja svih zivotinja jer sam godinu dana bio u SAD pa sam pre odlaska morao sve da rasturim jer niko nije mogao da mi se brine o zivotinjama.
Puno pozdrva svima.:ziveli:
 
Dobrodosao Stefane :hej:

Lepo je videti novog clana ovog foruma koji se pored akvaristike bavi i teraristikom, koja kao sto sam mnogo puta rekao, vrtoglavom brzinom napreduje na nasim prostorima . Moram reci da pored susednioh zemalja (Madjarska, Rumunija, Bugarska , Hrvatska i od nedavno C.Gora ), nasa zemlja polako hvata zalet i da cemo ako ovako nastavimo doci u poziciju da budemo jednaki ako ne sa iskustvom bar sa raznovrsnoscu teraristickih zivotinja. Vidim Stefane , ti imas veoma lepu pocetnu kolekciju tih zivotinja a isto tako ne manjka ti ni iskustva .Nadam se da ces u skorije vreme nabaviti sve sto ti treba kako bi ispunio ciljeve koje si sebi odredio...pre svega ja ti najiskrenije zelim da to ostvaris.

Naravno , svi ocekujemo da nam u teraristickom delu predstavis neku od svojih zivotinja ( licno bih voleo da vidim Lampropeltis triangulum sinaloe ) a u akvaristickom neki od tvojih akvarijuma.

Pisemo se...;)
 
Dobrodoslica i od mene Stefane.
Vidim da imas dosta iskustva i da ces moci ravnopravno da se ukljucis u teme na forumu pa se stoga ne ustrucavaj i pisi o svojim iskustvima kako u akvaristici tako i teraristici.
 
Hvala na dobrodoslici. Ja se nadam da cu od vas uspeti da naucim jos dosta toga, pomognem kako mogu i da se teraristika rasiri kod nas i sto kaze Fauna da stignemo nase susede. Nabacicu slike Lampropeltis triangulum sinaloe cim budem mogao.

P.S. Jel moze neko da mi kaze kako se uploaduju slike na ovaj forum?(ja sam jos nov u svetu foruma:) ) thx

poz