Sue - Tyrannosaurus rex

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,440
185
63
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Iskoristim ovu subotu da malo odlutam od svakodnevnice i put me navede u gradski muzej gde je postavljen fosil Tyrannosaurus rex koji je najveci i najocuvaniji skelet ovog dinosaurusa pronadjenog do danasnjih dana. Dato ime dinosaurusu je Sue a da li je zensko ili musko to je za sada tajna.
Sta da kazem, to je nesto sto treba videti sopstvenim ocima. Njegova velicina je impozantna i nemoguce je posmatrati ga a ne odlutati u mislima u praistoriju.

Evo nekoliko slika ovog nestvarnog bica cija je duzina skoro 13 m. visina tacno 4 m i procenjuje se da je bilo tesko oko 7 tona. Pojedini zubi su duzine oko 30 cm. Na moju veliku srecu nas dele oko 67 miliona godina.

Attachments

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,408
30
48
Serbia
www.beke.co.nz
Bas ti zavidim sto uvek imas priliku da uzivo gledas tako fascinantnog fosila ali ti oprastam jer si sa fotkama i sa svima nama podelio to zadovoljstvo.:D

Koliko bi zeleo da vidim Tyrannosaurus rex-a kao zivo bice na ovoj planeti (jos uvek tinja decija masta i znatizelja ,"sta bi bilo, kad bi bilo":lol: ), toliko i ne bih, to bilo katastrofalno i nespojivo sa dansnjim zivim svetom.;)

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,440
185
63
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Rex je zivotinja koja guta hranu a nezvace je. Prema velicini usta on bi coveka progutao u trenu, bez potrebe za kidanjem. He he, mislim da nebi bilo ni malo interesantno da se sretnemo i kada bi mogli :)

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,408
30
48
Serbia
www.beke.co.nz
Pa, mozemo zamisliti kako to izgleda kada se hrani Tyrannosaurus rex , zamislimo velikog dzinovskog krokodila od 13 m teskog oko 7 tona...hehe :mrgreen: